Zaznacz stronę

LASER FRAKCYJNY CO²
– SmartXide2 DOT/RF

Najnowsze technologie są niezwykle skuteczną pomocą nawet w najbardziej delikatnych kwestiach. W Formmed Es doskonale o tym wiemy, dlatego idziemy z duchem czasu i swoim pacjentom oferujemy zabiegi wykorzystujące laser najnowszej generacji SmartXide2 DOT/RF. Łączy on działanie lasera frakcyjnego CO2 z technologią bipolarnych fal radiowych (RF), a zastosowana w nim technologia PSD® (Pulse Shape Design) powoduje minimalne uszkodzenia termiczne skóry. Następstwem tego jest szybka regeneracja i komfort pacjenta.

Laser pozwala skutecznie niwelować zmiany spowodowane zmniejszeniem ilości kolagenu, czyli wiotkość skóry, zmarszczki i bruzdy, ale również blizny i rozstępy. Jest idealnym rozwiązaniem dla obszarów bardzo delikatnych takich jak dekolt, szyja oraz powierzchnie wokół oczu, na które dotychczas stosowane lasery CO2 działały zbyt agresywnie. Technologia ta jest certyfikowana przez amerykańską agencję FDA jako standard resurfacingu skóry.

Zapraszamy do poznania szczegółów zabiegu.

l

Ważny początek

Wskazania

  • zmarszczki i zwiotczenie skóry, odmładzanie skóry
  • zmarszczki wokół oczu
  • blizny po trądziku, zabiegach operacyjnych i pourazowe
  • rozstępy
  • rozszerzone pory
  • zmiany barwnikowe, przebarwienia, plamy starcze
  • uszkodzenia słoneczne
  • szorstkość skóry

 

Ważne: przed i po zabiegu pacjenci powinni stosować kremy z filtrem. Mężczyźni powinni golić się na 24 godziny przed zabiegiem, aby skóra nie była podrażniona.

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu frakcjonowanie impulsu pozwala na wytworzenie mikroskopijnych kolumn uszkodzenia sięgających skóry właściwej bez uszkodzenia skóry otaczającej. Pozwala to na szybsze gojenie obszaru poddawanego zabiegowi i zapobiega powikłaniom obserwowanym przy zastosowaniu tradycyjnych metod.

Znieczulenie

Znieczulenie miejscowe z użyciem kremu z lignokainą (EMLA). Krem nakładany jest na 45–60 minut (w niektórych przypadkach do 2 godzin) przed zabiegiem.

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Przez około 3 godziny po zabiegu pacjent odczuwa pieczenie. Całkowity proces gojenia trwa średnio do około tygodnia – wtedy obrzęk i rumień stopniowo mijają, skóra ciemnieje i następuje złuszczenie naskórka. Bezpośrednio oo zabiegu należy stosować zimne okłady, a od następnego dnia po zabiegu kremy regenerująco-kojące kilkakrotnie w ciągu dnia.

Konieczność powtórzenia zabiegu

Częstość zabiegów jest ustalana indywidualnie przez lekarza. Średnio jest to 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.


Efekty po zabiegu

Efekty pojawiają się stopniowo, są jednak długotrwałe i utrzymują się przez kilka lat po zabiegu.

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.