Zaznacz stronę

 

Przeczytaj, to są ważne informacje!

 

W Formmed Es wiemy, że każdy zabieg jest dla Pacjenta ważnym przeżyciem. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby na każdym etapie nasi Pacjenci byli otoczeni najlepszą opieką oraz mieli dostęp do najważniejszych informacji. Dzięki nim nie tylko odpowiednio przygotują się do zabiegu, ale również zaplanują wszelkie działania już bezpośrednio po nim.

Pytaj w razie wątpliwości

Nasi Specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje wątpliwości.
Jesteśmy po to, byś czuł się bezpiecznie!

Skontaktuj się z nami >>

Co warto wiedzieć przed zabiegiem,

czyli zbiór informacji przedoperacyjnych:

Początek  to konsultacyjna wizyta u lekarza specjalisty, podczas której  dokona on wstępnej kwalifikacji do zabiegu, zleci konieczne badania oraz ustali koszty leczenia. Wszystko w odpowiedzi na oczekiwania i predyspozycje Pacjenta. Następny etap to konsultacja z  anestezjologiem; odbywa się ona już po otrzymaniu przez Pacjenta wyników badań. Jeśli Pacjent posiada wcześniejszą dokumentację medyczną, zalecamy, aby dostarczył ją naszemu specjaliście. Podczas tej wizyty następuje ostateczna kwalifikacja do zabiegu. Uwaga! Powodzenie zabiegu zależy nie tylko od specjalistycznej opieki, ale również od indywidualnego przygotowania Pacjenta. Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami:

 

 1. Co najmniej 3 tygodnie przed i po operacji proszę unikać przyjmowania następujących leków doustnych: przeciwzapalnych (np.: Piroxicam, Ibuprofen, Ketonal) oraz o działaniu antykoagulacyjnym, czyli zmniejszających krzepliwość krwi (np.: Aspiryna, Acard). Prosimy zwrócić uwagę, że nie dotyczy to przyjmowanych na stałe leków z grupy doustnych antykoagulantów, takich jak: Sintrom, Acenocumarol, Warfaryna, Xarelto. 
O zasadach przyjmowania leków z tej grupy zostanie Pani/Pan powiadomiona/-ny przez lekarza podczas wizyty konsultacyjnej.
 2. W przypadku dolegliwości bólowych przed operacją można przyjmować Paracetamol lub Pyralginę.
 3. Należy przyjmować regularnie leki stosowane przewlekle (np.: na nadciśnienie tętnicze, astmę oskrzelową, POChP cukrzycę, chorobę wieńcową).
 4. Prosimy o zaprzestania palenia papierosów na 2 tygodnie przed i po operacji.
 5. Prosimy nie pić alkoholu i napojów zawierających kofeinę na 3 dni przed i po operacji.
 6. Prosimy poinformować specjalistę o przebytej infekcji, jeżeli miała ona miejsce w okresie 2 tygodni przed terminem zabiegu.
 7. W przypadku zauważenia pierwszych objawów opryszczki wargowej proszę powiadomić o tym fakcie Klinikę lub bezpośrednio lekarza prowadzącego: czynna infekcja opryszczki wargowej jest przeciwwskazaniem do operacji.
 8. Niektórych operacji nie należy wykonywać w trakcie trwania miesiączki i należy to uwzględnić przy planowaniu terminu zabiegu; jeśli tuż przed planowym terminem operacji pojawi się miesiączka, prosimy poinformować o tym Klinikę.

Zakres badań niezbędnych do operacji,

pakiety badań objęte są 10 % zniżką

Na konsultacji anestezjologicznej, która jest ostateczną kwalifikacją do zabiegu należy okazać wyniki zleconych przez lekarza prowadzącego badań. Zakres badań zależny jest od rodzaju znieczulenia i zabiegu.

Spełniając oczekiwania naszych Pacjentów stworzyliśmy pakiety badań, które mogą Państwo wykonać w naszej Klinice.

Pakiety:

 • badania laboratoryjne*
  | z oznaczeniem grupy krwi – 400zł | bez oznaczenia grupy krwi – 290 zł | 
 • badania laboratoryjne* z usg piersi/ usg brzucha
  | z oznaczeniem grupy krwi – 570zł | bez oznaczenia grupy krwi – 460 zł | 
 • badania laboratoryjne* z wymazem z przedsionka nosa
  | z oznaczeniem grupy krwi – 440zł | bez oznaczenia grupy krwi – 330 zł | 

 

*wykaz badań laboratoryjnych dostępnych w Pakiecie:

 • Oznaczenie grupy krwi I
 • Oznaczenie grupy krwi II
 • Morfologia krwi z rozmazem (HGB,Ht, RBC,WBC,PLT)
 • OB
 • Elektrolity Na
 • Elektrolity K
 • Poziom glukozy na czczo
 • APTT (układ krzepnięcia)
 • PT/INR czas protrombinowy
 • Kreatynina
 • Antygen HBS,
 • Antygen HCV
 • Antygen HIV
 • Badanie moczu

Regulamin świadczenia usług w ramach Pakietów Przedoperacyjnych

czyli kilka ważnych porad, które pomogą przygotować się do zabiegu:

Dzień operacji to bardzo ważna data; aby zapewnić jak najlepsze powodzenie zabiegu, prosimy o przestrzeganie poniższych wytycznych:

 

 1. Godzinę przed zabiegiem należy zgłosić się do szpitala.
 2. Ostatni posiłek przed operacją należy zjeść minimalnie 6 godzin wcześniej, przyjmowania napoi prosimy zaprzestać na 2 godziny przed zabiegiem.
 3. Prosimy o wykonanie toalety całego ciała (prysznic) i jamy ustnej ( umyć zęby).
 4. Prosimy o zgłoszenie się do szpitala bez makijażulakieru na paznokciach oraz balsamu na operowanych okolicach ciała.
 5. Pacjentów prosimy o nałożenie wygodnych, nieobciskających i rozpinanych z przodu ubrań oraz komfortowego sportowego obuwia.
 6. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą podstawowych rzeczy osobistych (dokumentów tożsamości, kopii badań oraz oryginału z informacją o grupie krwi).
 7. Pacjenci przystępujący do zabiegu powinni zdjąć okulary, soczewki kontaktowe, aparaty słuchowe, wszelką biżuterię, peruki, protezy zębowe.

Dzień operacji,

Czas po operacji,

czyli na co zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie komfortową rekonwalescencję:

Bezpośrednio po operacji prosimy zwrócić uwagę na dwie czynności, których prawidłowe wykonanie zapewni szybszy powrót do zdrowia

 

 1. Wstawanie z łóżka oraz częsta zmiana ułożenia ciała w łóżku w okresie pooperacyjnym przyśpiesza powrót do zdrowia. Ważne jest, aby dążyć do jak najszybszego przywrócenia normalnej aktywności ruchowej. Warto jednak pamiętać o tym, że: – po operacji należy wstawać z łóżka tylko w obecności pielęgniarki lub lekarza i tylko po uzyskaniu ich zgody, – przez 2-3 dni po operacji należy zachować ostrożność przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą (nie „zrywać się” nagle z łóżka), – po znieczuleniu podpajęczynówkowym należy przez 6 godzin pozostawać w łóżku w pozycji leżącej, 
nie podnosząc głowy.
 2. Picie płynów: zazwyczaj w okresie pooperacyjnym Pacjenci odczuwają pragnienie, suchość i niesmak w ustach. Mimo, że nie wolno przyjmować płynów to można zwilżyć usta i język wodą. Zezwolenie na picie płynów wydaje lekarz, który zna zakres i przebieg operacji oraz rodzaj znieczulenia.

Hotel Splendor – dla osób towarzyszących Pacjentowi

czyli możliwość rezerwacji pokoju w hotelu Splendor obok Szpitala

Wsparcie osób najbliższych, ich obecność przy Pacjencie w trakcie, przed i po zabiegu, zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Hotel Splendor ****, sąsiaduje ze Szpitalem Formmed Es i oferuje specjalne zniżki dla osób towarzyszących naszym Pacjentom.

SPLENDOR SPLENDOR-2 SPLENDOR-lobby SPLENDOR-pokój SPLENDOR-pokój2  Splendor-rejestracja SPLENDOR-restauracja SPLENDOR-toaleta

Cennik:

 • pon.-pt.
  – pokój 1 – osobowy – 200zł, ze śniadaniem
  – pokój 2 – osobowy – 260zł, ze śniadaniem
  – pokój 3 – osobowy – 330zł, ze śniadaniem
 • weekend
  – pokój 1 – osobowy – 180zł, ze śniadaniem
  – pokój 2 – osobowy – 220zł, ze śniadaniem
  – pokój 3 – osobowy – 300zł, ze śniadaniem

Rezerwacja jest możliwa pod numerem tel.: (22) 350 47 70 lub adresem e-mail: hotel@hotelsplendor.com.pl

 


Karta praw pacjenta
Formmed Es
 1. Podmiot leczniczy Formmed udziela świadczeń zdrowotnych odpłatnie oraz nieodpłatnie w zakresie objętym umową z NFZ.
 2. W przypadku, gdy Formmed nie jest w stanie udzielić potrzebnego świadczenia zdrowotnego, w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia Pacjenta, Pacjent kierowany jest do hospitalizacji w innym szpitalu.
 3. Podmiot leczniczy Formmed może odmówić przyjęcia do szpitala Pacjenta z dolegliwościami istotnie utrudniającymi przeprowadzenie zabiegu i podwyższającymi ryzyko powikłań.
 4. Udzielenie świadczenia zdrowotnego następuje po uprzednim umówieniu się na określony termin na wizytę, badanie lub inne świadczenia zdrowotne (osobiście w rejestracji placówki bądź telefonicznie: (22) 827 48 22 / (22) 350 47 05).
 5. Informacja o sposobie zapisania się na listę osób oczekujących na wykonanie świadczenia.

Na listę oczekujących wpisywani są pacjenci oczekujący na udzielenie świadczenia, jeżeli świadczenie nie może być udzielone w dniu zgłoszenia. Wpisu na listę oczekujących dokonuje się w chwili zgłoszenia w dniach i godzinach pracy poradni/oddziału. Umieszczenie na liście oczekujących odbywa się zgodnie z określoną kategorią medyczną i według kolejności zgłoszeń. Przy zapisie uwzględnia się 2 kategorie medyczne pacjentów:

 1. przypadek pilny – jeśli istnieje konieczność pilnego udzielenia świadczenia ze względu na dynamikę procesu chorobowego i możliwość szybkiego pogorszenia stanu zdrowia lub znaczącego zmniejszenia szans na powrót do zdrowia;
 2. przypadek stabilny – to pacjent, który nie znajduje się w stanie wymagającym nagłej interwencji medycznej i nie został zaliczony do przypadków pilnych.

Planowany termin udzielenia świadczenia oznaczony jest poprzez wskazanie daty: dzień, miesiąc i rok planowania. Pacjent otrzymuje pisemną informację o wyznaczonym terminie wykonania świadczenia. W razie zmiany stanu zdrowia świadczeniobiorcy, wskazującej na potrzebę wcześniejszego niż w ustalonym terminie udzielenia świadczenia, świadczeniobiorca informuje o tym świadczeniodawcę, który, jeżeli wynika to z kryteriów medycznych, koryguje odpowiednio termin udzielenia świadczenia i informuje niezwłocznie świadczeniobiorcę o nowym terminie. Pacjent ma obowiązek niezwłocznego powiadomienia poradni/oddziału w przypadku rezygnacji z zaplanowanego świadczenia. W przypadku kiedy pacjent nie stawi się w wyznaczonym terminie bez powiadomienia, zostaje skreślony z listy oczekujących na to świadczenie. W razie wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili ustalania terminu udzielenia świadczenia opieki zdrowotnej, a które uniemożliwiają zachowanie terminu wynikającego z listy oczekujących, świadczeniodawca informuje świadczeniobiorcę w każdy dostępny sposób o zmianie terminu wynikającego ze zmiany kolejności udzielenia świadczenia i jej przyczynie. Przepis ten dotyczy również przypadku zmiany terminu udzielenia świadczenia opieki zdrowotnej na wcześniejszy. Świadczeniodawca wpisuje za zgodą świadczeniobiorcy lub jego przedstawiciela ustawowego: a) numer kolejny, b) datę i godzinę wpisu, c) imię i nazwisko świadczeniobiorcy, d) numer PESEL, a w przypadku jego braku – numer dokumentu potwierdzającego tożsamość świadczeniobiorcy, e) rozpoznanie lub powód przyjęcia, f) adres świadczeniobiorcy, g) numer telefonu lub oznaczenie innego sposobu komunikacji ze świadczeniobiorcą lub jego opiekunem, h) termin udzielenia świadczenia, i) imię i nazwisko oraz podpis osoby dokonującej wpisu – w kolejnej pozycji prowadzonej przez siebie listy oczekujących na udzielenie świadczenia;

Korzystając z usług naszej placówki Pacjent ma prawo do:
 • życzliwego traktowania i poszanowania godności osobistej,
 • poszanowania prywatności i zapewnienia intymności w czasie udzielania świadczeń zdrowotnych,
 • zachowania tajemnicy o swoim stanie zdrowia, jeśli wyrazi takie życzenie, nawet w stosunku do swoich najbliższych oraz wskazania osoby, która może być informowana,
 • opieki sprawowanej przez personel o kwalifikacjach zapewniających wysoki poziom udzielanych świadczeń zdrowotnych odpowiadających wymaganiom wiedzy medycznej,
 • przystępnej i zrozumiałej informacji o swoim stanie zdrowia, rozpoznaniu, rokowaniach i postępach w leczeniu,
 • informacji o planowanych badaniach, zabiegach, ich przebiegu, ryzyku i korzyściach; jeśli istnieje możliwość zastosowania różnych metod diagnostycznych ma prawo współuczestniczenia w dokonywaniu wyboru,
 • udzielenia pisemnej zgody lub jej odmowy na przeprowadzenie badań, zabiegów operacyjnych lub innych świadczeń zdrowotnych,
 • dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej Jego stanu zdrowia oraz udzielonych Mu świadczeń zdrowotnych – na wniosek Pacjenta, Jego opiekuna prawnego lub osoby przez Niego upoważnionej,
 • ochrony danych zawartych w dokumentacji medycznej oraz innych związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych,
 • wyboru lekarza, który będzie udzielał świadczenia zdrowotnego spośród przyjmujących w naszej placówce,
 • dochodzenia swoich praw, składania skarg i zażaleń poprzez wystąpienie do osób zapewniających bezpośrednią opiekę lub kierownika placówki.

Pacjentowi nieletniemu przysługują takie same prawa jak Pacjentowi pełnoletniemu, z tą tylko różnicą, że informacja o jego stanie zdrowia przekazywana jest rodzicom lub opiekunom prawnym. Oni także decydują o wyrażeniu zgody lub odmowie na udzielenie proponowanych badań i zabiegów. Pacjent nieletni, który ukończył 16 lat, osoba ubezwłasnowolniona albo Pacjent chory psychicznie lub upośledzony umysłowo, lecz dysponujący dostatecznym rozeznaniem, ma prawo do wyrażenia sprzeciwu co do udzielania świadczenia zdrowotnego, pomimo zgody opiekuna prawnego lub faktycznego; w takim przypadku na udzielenie świadczenia zdrowotnego wymagane jest zezwolenie sądu opiekuńczego.

Do obowiązków Pacjenta naszej placówki należy:
 • udzielenie w trakcie wywiadu lekarskiego lub pielęgniarskiego pełnej i prawdziwej informacji o swoim stanie zdrowia i przebiegu dotychczasowego leczenia,
 • udzielenie pisemnej zgody na wykonanie zabiegu operacyjnego, w szczególności w znieczuleniu ogólnym,
 • okazanie dowodu tożsamości przy rejestracji a także przy odbiorze wyników badań; osoba trzecia, działająca w Jego imieniu, powinna okazać pisemne pełnomocnictwo Pacjenta,
 • stosowanie się do ustalonego w Formmed’zie porządku, w tym do ustalonej kolejności wchodzenia do gabinetu lekarskiego,
 • pokrycie kosztów świadczeń zdrowotnych udzielanych przez placówkę,
 • przestrzeganie zasady nie wchodzenia do części Formmed’u innej niż przeznaczona do ogólnego użytku pacjentów,
 • zapewnienie odzieży przeznaczonej do pobytu w szpitalu oraz przyborów toaletowych,
 • przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz utrzymanie ładu i porządku w swoim otoczeniu,
 • odnoszenie się z szacunkiem i życzliwością do innych pacjentów oraz personelu Formmed’u,
 • stosowanie się do zaleceń i wskazówek personelu zakładu,
 • spożywanie żywności i napojów w miejscach do tego przeznaczonych,
 • przestrzeganie zakazu palenia tytoniu i używania alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych,
 • stosowanie się do przepisów o bezpieczeństwie, higienie i zagrożeniu pożarowym,
 • dbanie o mienie stanowiące własność Formmed’u, w szczególności przedmioty ruchome, urządzenia i aparaturę medyczną,
 • zachowanie w czystości pomieszczeń zakładu, w szczególności nie wylewanie płynów oraz nie wyrzucanie nieczystości czy odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Pacjentowi nie wolno żądać od personelu zakładu świadczenia usług osobistych, niezwiązanych z udzielanym świadczeniem zdrowotnym. Pacjentowi nie wolno wprowadzać na teren zakładu zwierząt. Pacjentowi nie wolno wnosić na teren zakładu przedmiotów o dużych rozmiarach, broni, amunicji, materiałów wybuchowych i innych narzędzi i urządzeń, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu.

Karta Praw i Obowiązków Pacjenta opracowana została zgodnie z Ustawą o prawach pacjenta i Rzecznika Praw Pacjenta z 06.11.2008r. oraz na podstawie Karty Praw Pacjenta przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia.

Numer konta bankowego
PKO BP SA Oddział 1 w Łomiankach 55 1020 1026 0000 1902 0174 5306 Pełne dane firmy: FORMMED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. 05-082 Babice Nowe, ul. Warszawska 197 D NIP: 727 276 48 44  Regon: 100920051
s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.