SKALING – zdrowe zęby bez kamienia!

Skaling zębów. Problem osadzania się kamienia nazębnego dotyczy nas wszystkich. Zaniedbany może prowadzić do poważnych schorzeń jamy ustnej (podrażnień dziąseł, chorób przyzębia, przykrego zapachu z ust). Warto zatem regularnie pozbywać się kłopotu, chociażby poddając się zabiegowi skalingu w Formmed Es.

www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania – skaling

      1. kamień na zębach

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu – skaling

Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia ultradźwiękowego, które emitując ultradźwięki usuwa kamień nie niszcząc jednocześnie szkliwa. Drgania o wysokiej częstotliwości,  przenoszone na powierzchnię zęba – powodują pękanie kamienia nazębnego, nie naruszając samej struktury zęba.

Znieczulenie

Zabieg jest bezbolesny – na ogół nie jest stosowane znieczulenie. Uwaga: w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych lub w przypadku stanu zapalnego tkanek otaczających ząb podczas zabiegu może pojawić się ból – wtedy stosowane jest znieczulenie miejscowe

Istotne wskazówki

Konieczność powtórzenia zabiegu – skaling

Zalecane jest systematyczne usuwanie kamienia nazębnego i poddziąsłowego,  co najmniej 1-2 razy do roku, a jeśli istnieje taka potrzeba, nawet do 3-6 razy w ciągu roku. Częstotliwość powtarzania zabiegu zależy od indywidualnej tendencji osadzania się kamienia nazębnego oraz trybu życia – na przykład od tego czy pacjent pali papierosy, czy spożywa duże ilości kawy lub herbaty, itp.

UMÓW WIZYTĘ

     Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.