SZYNA RELAKSACYJNA – spokojnie, jest pomoc dla zgryzu!

Życie pełne jest nerwowych sytuacji. Niestety, często nie da się od nich uciec, i dają o sobie znać nawet w czasie snu. Objawem tego jest bruksizm, czyli podświadome, odbywające się w nocy zaciskanie lub zgrzytanie zębami. Siły które występują na powierzchniach zębów mogą być wtedy nawet 10 razy większe od sił występujących podczas procesu gryzienia. Początkowo trudno zauważyć jest objawy bruksizmu. Z biegiem czasu widoczne jest ścieranie się zębów oraz pojawiający się ból stawów skroniowo-żuchwowych. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do starcia lub rozchwiania zębów, zniszczenia otaczającej ząb kości i tkanki dziąseł, uszkodzenia stawów skroniowo-żuchwowych czy przerostu mięśni żujących.

Jedną z metod leczenia nieprawidłowego zwarcia szczęk jest zastosowanie indywidualnego aparatu korekcyjnego zwanego szyną relaksacyjną. Szyna relaksacyjna ma zastosowanie zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze u osób z nadmiernym napięciem mięśniowo-nerwowym – ze zgryzem zaciskowym i bruksizmem. Zapraszamy do Foremmed Es, a nasi Specjaliści pomogą Państwu zniwelować tą nieprzyjemną dolegliwość.

www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania – szyna relaksacyjna

   1. ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych oraz mięśni żucia i głowy o charakterze miejscowym lub promieniującym do oka, ucha i szyi
   2. ograniczenie ruchów żuchwy (szczękościsk, bolesne otwieranie ust)
   3. objawy akustyczne w stawie skroniowo-żuchwowym takie jak: trzaski, szmery i przeskakiwania oraz utrudnione żucie pokarmów (ból w trakcie jedzenia)

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu – szyna relaksacyjna

Najpierw wykonywany jest wycisk zębów, a następnie na jego podstawie tworzona jest przezroczysta nakładka na zęby, która uniemożliwia ich zaciskanie. Leczenie polega na zakładaniu szyny na zęby na noc i trwa od 6 do 18 miesięcy.

Istotne wskazówki

Efekty po zabiegu – szyna relaksacyjna

Redukcja napięcia mięśni w trakcie nocnego zaciskania i zgrzytania zębami, większe ich rozluźnienie; zmniejszony ból głowy, karku i szczęk, poprawa jakości snu.

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.