SZYNA RELAKSACYJNA – spokojnie, jest pomoc dla zgryzu!
Życie pełne jest nerwowych sytuacji. Niestety, często nie da się od nich uciec, i dają o sobie znać nawet w czasie snu. Objawem tego jest bruksizm, czyli podświadome, odbywające się w nocy zaciskanie lub zgrzytanie zębami. Siły które występują na powierzchniach zębów mogą być wtedy nawet 10 razy większe od sił występujących podczas procesu gryzienia. Początkowo trudno zauważyć jest objawy bruksizmu. Z biegiem czasu widoczne jest ścieranie się zębów oraz pojawiający się ból stawów skroniowo-żuchwowych. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do starcia lub rozchwiania zębów, zniszczenia otaczającej ząb kości i tkanki dziąseł, uszkodzenia stawów skroniowo-żuchwowych czy przerostu mięśni żujących.
Jedną z metod leczenia nieprawidłowego zwarcia szczęk jest zastosowanie indywidualnego aparatu korekcyjnego zwanego szyną relaksacyjną. Szyna relaksacyjna ma zastosowanie zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze u osób z nadmiernym napięciem mięśniowo-nerwowym – ze zgryzem zaciskowym i bruksizmem. Zapraszamy do Foremmed Es, a nasi Specjaliści pomogą Państwu zniwelować tą nieprzyjemną dolegliwość.
www.znanylekarz.pl
www.znanylekarz.pl
www.znanylekarz.pl
3 kroki do piękna i zdrowia
Ważny początek
Wskazania – szyna relaksacyjna
- ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych oraz mięśni żucia i głowy o charakterze miejscowym lub promieniującym do oka, ucha i szyi
- ograniczenie ruchów żuchwy (szczękościsk, bolesne otwieranie ust)
- objawy akustyczne w stawie skroniowo-żuchwowym takie jak: trzaski, szmery i przeskakiwania oraz utrudnione żucie pokarmów (ból w trakcie jedzenia)
Szczegóły zabiegu
Przebieg zabiegu – szyna relaksacyjna
Najpierw wykonywany jest wycisk zębów, a następnie na jego podstawie tworzona jest przezroczysta nakładka na zęby, która uniemożliwia ich zaciskanie. Leczenie polega na zakładaniu szyny na zęby na noc i trwa od 6 do 18 miesięcy.
Istotne wskazówki
Efekty po zabiegu – szyna relaksacyjna
Redukcja napięcia mięśni w trakcie nocnego zaciskania i zgrzytania zębami, większe ich rozluźnienie; zmniejszony ból głowy, karku i szczęk, poprawa jakości snu.