Zaznacz stronę
wygładzanie zmarszczek

Wygładzenie zmarszczek
– młodość wypisana na twarzy!

Decydując się na zmiany w swoim ciele warto wybrać sprawdzone rozwiązania, które stosowane są w medycynie od lat. Specjalny preparat skutecznie blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe w tkankach, co w przełożeniu na mięśnie twarzy owocuje wygładzoną, pozbawioną zmarszczek skórą. Najczęściej preparat stosuje się w okolicach kości policzkowych i okolic ust, ale zabiegowi mogą poddane być również okolice żuchwy, szyi czy nosa.

 

l

Ważny początek

Wskazania

  • zmarszczki mimiczne (poziome i pionowe czoła, tzw. kurze łapki wokół oczu, tzw.„lwia zmarszczka” czyli pionowa bruzda między brwiami.)

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu ułoży plan zabiegu dostosowany indywidualnie do Twoich oczekiwań oraz potrzeb Twojej twarzy. Następnie w wyznaczone wcześniej miejsca, za pomocą cienkiej igły wprowadzi przygotowany preparat. W miejscu wstrzykiwania mogą być odczuwalne lekkie ukłucia i napięcie.

Czas trwania

Od 15 minut do godziny.

Znieczulenie

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. W celu zmniejszenia dyskomfortu można zastosować znieczulenie w postaci kremu na miejsca poddawane ostrzykiwaniu.

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Uczucie dyskomfortu po zabiegu jest krótkie i minimalne. W miejscach wkłuć mogą pojawić się zaczerwienienia lub zasinienia. Mogą się utrzymać około 2-3 dni po zabiegu. Przez kilka godzin po zabiegu nie wolno masować twarzy, schylać się ani kłaść.

Konieczność powtórzenia zabiegu

Tak, dla podtrzymania efektów, po 4-7 miesiącach od zabiegu.

Efekty po zabiegu

Poprawę wyglądu można zaobserwować już po 2-3 dniach od zabiegu, a efekty utrzymują się do pół roku. Pełny efekt wygładzonej i odmłodzonej skóry jest w pełni widoczny po dwóch tygodniach od zabiegu. Poprawiony zostaje owal twarzy.

Lekarze wykonujący zabiegi

dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń

specjalista chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, medycyna estetyczna

dr Agnieszka Adamowska

specjalista dermatologii-wenerologii, lekarz medycyny estetycznej

dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik

specjalista dermatologii, patomorfologii, lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska

specjalista położnictwa i ginekologii, dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej i Anti Aging

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.