Zaznacz stronę
lakowanie zębów

LAKOWANIE ZĘBÓW
– skuteczna ochrona przed próchnicą.

Profilaktyka to podstawa zdrowia w jamie ustnej. Dlatego warto już od najmłodszych lat stosować rozwiązania mające skutecznie chronić nasze zęby przed próchnicą.

Jednym z takich zabiegów jest lakowanie zębów. U dzieci lakowanie zębów mlecznych powinno być przeprowadzone zaraz po wyrośnięciu zęba, a u dorosłych zębów stałych – na zębach mądrości. W połączeniu z codzienną higieną jest gwarancją mocnych i zdrowych zębów.

 

Przed zabiegiem prosimy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi poniżej.

 

l

Ważny początek

Wskazania - lakowanie zębów

  • profilaktyka przeciw próchnicy
  • szczeliny
  • bruzdy
  • zagłębienia w zębach mlecznych i stałych

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu - lakowanie zębów

Zabieg polega na pokryciu uszczelniaczem (lakiem) szczelin, bruzd i zagłębień (czyli miejsc najbardziej narażonych na rozwój próchnicy -trudnych do oczyszczenia z resztek jedzenia) w zdrowych zębach mlecznych i stałych.

Zabieg zaczyna się od zabezpieczenia powierzchni zęba się przed dostępem śliny np. wałeczkami ligniny, następnie ząb oczyszcza się specjalną szczotką, płucze i osusza. Po takim przygotowaniu zagłębienia i bruzdy, pokrywa się lakiem ze strzykawki, a następnie utwardza światłem z lampy polimeryzacyjnej. Na koniec lekarz sprawdza szczelność utwardzonego laku.

Czas trwania

Kilka minut

Znieczulenie

Zabieg jest bezbolesny.

Z

Istotne wskazówki

Efekty po zabiegu - lakowanie zębów

Mniejsze o 90% ryzyko wystąpienia próchnicy.

Lekarze wykonujący zabieg lakowania

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.