Zaznacz stronę
piaskowanie zębów

PIASKOWANIE ZĘBÓW
– bez osadu, z pięknymi zębami!

W stomatologii, jak w życiu – ważne, żeby mieć wybór. Dlatego pacjentom Formmed Es proponujemy różne sposoby dbania o piękny i zdrowy uśmiech.

Jednym z nich jest piaskowanie, podczas którego osady i przebarwienia usuwane są za pomocą tzw. piaskarki. Zabieg ten zalecamy stosować jako uzupełnienie po zabiegu skalingu.

l

Ważny początek

Wskazania - piaskowanie zębów

  • osad (nie kamień!) i przebarwienia
    z kawy, herbaty, papierosów
  • posiadanie tzw. stłoczonych zębów
  • przed zabiegiem wybielania zębów

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu - piaskowanie zębów

Podczas zabiegu piaskarka (specjalne narzędzie stomatologiczne) pod wysokim ciśnieniem kieruje mieszankę piasku dentystycznego i wody na zęby oczyszczając je. Następnie wszystkie czyszczone powierzchnie są polerowane, co ma za zadanie utrudnić osadzanie się nowego kamienia.

Znieczulenie

Zabieg jest bezbolesny.
Uwaga: w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych lub w przypadku stanu zapalnego tkanek otaczających ząb podczas zabiegu może pojawić się ból – wtedy stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Z

Istotne wskazówki

Konieczność powtórzenia zabiegu - piaskowanie zębów

Zabieg należy wykonywać regularnie, zwykle dwa razy do roku. Po zabiegu skalingu i piaskowania warto zadbać także o wzmocnienie zębów wykonując zabieg fluoryzacji.

 

Lekarze wykonujący zabieg piaskowania

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.