Zaznacz stronę
skaling
SKALING – zdrowe zęby bez kamienia!

Skaling zębów. Problem osadzania się kamienia nazębnego dotyczy nas wszystkich. Zaniedbany może prowadzić do poważnych schorzeń jamy ustnej (podrażnień dziąseł, chorób przyzębia, przykrego zapachu z ust). Warto zatem regularnie pozbywać się kłopotu, chociażby poddając się zabiegowi skalingu w Formmed Es.

l

Ważny początek

Wskazania - skaling

  • kamień na zębach

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu - skaling

Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia ultradźwiękowego, które emitując ultradźwięki usuwa kamień nie niszcząc jednocześnie szkliwa. Drgania o wysokiej częstotliwości,  przenoszone na powierzchnię zęba – powodują pękanie kamienia nazębnego, nie naruszając samej struktury zęba.

Znieczulenie

Zabieg jest bezbolesny – na ogół nie jest stosowane znieczulenie. Uwaga: w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych lub w przypadku stanu zapalnego tkanek otaczających ząb podczas zabiegu może pojawić się ból – wtedy stosowane jest znieczulenie miejscowe

Z

Istotne wskazówki

Konieczność powtórzenia zabiegu - skaling

Zalecane jest systematyczne usuwanie kamienia nazębnego i poddziąsłowego,  co najmniej 1-2 razy do roku, a jeśli istnieje taka potrzeba, nawet do 3-6 razy w ciągu roku. Częstotliwość powtarzania zabiegu zależy od indywidualnej tendencji osadzania się kamienia nazębnego oraz trybu życia – na przykład od tego czy pacjent pali papierosy, czy spożywa duże ilości kawy lub herbaty, itp.

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.