Zaznacz stronę
szyna relaksacyjna

SZYNA RELAKSACYJNA
– spokojnie, jest pomoc dla zgryzu!

Życie pełne jest nerwowych sytuacji. Niestety, często nie da się od nich uciec, i dają o sobie znać nawet w czasie snu. Objawem tego jest bruksizm, czyli podświadome, odbywające się w nocy zaciskanie lub zgrzytanie zębami. Siły które występują na powierzchniach zębów mogą być wtedy nawet 10 razy większe od sił występujących podczas procesu gryzienia. Początkowo trudno zauważyć jest objawy bruksizmu. Z biegiem czasu widoczne jest ścieranie się zębów oraz pojawiający się ból stawów skroniowo-żuchwowych. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do starcia lub rozchwiania zębów, zniszczenia otaczającej ząb kości i tkanki dziąseł, uszkodzenia stawów skroniowo-żuchwowych czy przerostu mięśni żujących.

Jedną z metod leczenia nieprawidłowego zwarcia szczęk jest zastosowanie indywidualnego aparatu korekcyjnego zwanego szyną relaksacyjną. Szyna relaksacyjna ma zastosowanie zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze u osób z nadmiernym napięciem mięśniowo-nerwowym – ze zgryzem zaciskowym i bruksizmem. Zapraszamy do Foremmed Es, a nasi Specjaliści pomogą Państwu zniwelować tą nieprzyjemną dolegliwość.

 

l

Ważny początek

Wskazania - szyna relaksacyjna

  • ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych oraz mięśni żucia i głowy o charakterze miejscowym lub promieniującym do oka, ucha i szyi
  • ograniczenie ruchów żuchwy (szczękościsk, bolesne otwieranie ust)
  • objawy akustyczne w stawie skroniowo-żuchwowym takie jak: trzaski, szmery i przeskakiwania oraz utrudnione żucie pokarmów (ból w trakcie jedzenia)

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu - szyna relaksacyjna

Najpierw wykonywany jest wycisk zębów, a następnie na jego podstawie tworzona jest przezroczysta nakładka na zęby, która uniemożliwia ich zaciskanie. Leczenie polega na zakładaniu szyny na zęby na noc i trwa od 6 do 18 miesięcy.

Z

Istotne wskazówki

Efekty po zabiegu - szyna relaksacyjna

Redukcja napięcia mięśni w trakcie nocnego zaciskania i zgrzytania zębami, większe ich rozluźnienie; zmniejszony ból głowy, karku i szczęk, poprawa jakości snu.

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.