Zaznacz stronę
Chirurgiczne usuwanie blizn Warszawa

CHIRURGICZNE USUWANIE BLIZN

Blizny dla większości z nas są zazwyczaj niechcianym wspomnieniem po urazie, skaleczeniu lub operacji. Pacjenci starają się je ukryć lub zatuszować – niestety nie wszystkie się da.

W Formmed Es pomagamy pozbyć się niechcianych blizn w sposób skuteczny i całkowicie bezpieczny. W leczeniu rozległych blizn nasi specjaliści wykorzystują przede wszystkim pewne i sprawdzone metody chirurgiczne. W dalszym etapie, jeżeli zajdzie taka potrzeba można zastosować dermabrazję lub zabieg laserowy. Dzięki nim kontury blizny ulegają zatarciu i stają się niemalże niewidoczne.

Pacjentów zainteresowanych zabiegiem usunięcia blizny zapraszamy do naszej Kliniki w celu skorzystania z konsultacji ze specjalistą oraz na umówienie się na zabieg w najbardziej optymalnym terminie.

Nasi chirurdzy przeprowadzają

  • chirurgiczne usuwanie blizn pooperacyjnych,
  • chirurgiczne usuwanie blizn pourazowych,
  • chirurgiczne usuwanie blizn poparzeniowych,
  • chirurgiczne usuwanie zmian skórnych oraz nowotworów z plastyką miejscową lub rekonstrukcją płatową, przeszczepem skóry.

Zabiegi chirurgicznego usuwania blizn wykonujemy zarówno u osób dorosłych jak i  u dzieci.

Przeprowadzamy również zabiegi laserowego usuwania blizn. Więcej na  https://formmedes.pl/medycyna-estetyczna/laserowe-usuwanie-blizn/

l

Ważny początek

Potrzebne badania

Ustalane indywidualnie z lekarzem, w zależności od rodzaju znieczulenia.

Szczegóły zabiegu

Czas trwania

W zależności od wielkości blizny

Znieczulenie

Ogólne/miejscowe

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Usunięcie szwów następuje od 5 do 7 dni po wycięciu znamion. Opatrunki należy zmieniać zgodnie z zaleceniami lekarza. Przez kilka miesięcy po zabiegu zabronione jest wystawianie operowanego miejsca na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinno się również korzystać z solarium oraz sauny.

 

Lekarze wykonujący zabieg chirurgiczne usuwanie blizn

dr Joanna Wiśniewska-Goryń

specjalista chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, medycyna estetyczna

dr Orest Szczygielski

specjalista chirurgii dziecięcej

dr Zbigniew Surowiec

specjalista chirurgii dziecięcej

dr Barbara Offert

specjalista chirurgii, lekarz medycyny estetycznej

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.