Laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych* – koniec z bliznami i kompleksami!

Blizny na ciele najczęściej są powodem kompleksów. Staramy się je ukryć i schować pod ubraniem lub biżuterią. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Oprócz sfery psychicznej Pacjenta, problemem może być ból fizyczny związany z bliznami zgrubiałymi, twardymi, przerośniętymi.

Po serii zabiegów  kontury blizny ulegają zatarciu i stają się niemalże niewidoczne.

W Klinice Formmed Es wykonywane są zabiegi laserowego usuwania blizn. Szybki i bezpieczny zabieg pozwala odzyskać pacjentom pewność siebie, komfort ciała i cieszyć się gładką skórą. Zapraszamy do poznania szczegółowych informacji.

Najlepsze efekty przy zabiegach laserowego usuwania blizn uzyskuje się przy bliznach świeżych, kilka tygodni po operacji lub wypadku. Dlatego ważną sprawą jest szybkie zgłoszenie się na konsultację lekarską w tej sprawie. Do  usuwania świeżych blizn w Formmed Es używamy specjalnego lasera PALOMAR Star Lux 500.

Laser PALOMAR Star Lux 500

Jeżeli masz już starszą bliznę, to również na jej niwelację mamy sprawdzony sposób. Laser frakcyjny CO² jest urządzeniem, którego lekarz używa do usuwania blizn starszych i głębszych.

Laser frakcyjny CO²

*Efekty zabiegów uzależnione są od predyspozycji własnych Pacjentów

laserowe usuwanie blizn Warszawa
www.znanylekarz.pl

3 kroki do piękna i zdrowia laserowe usuwanie blizn Warszawa

Ważny początek

Wskazania

   1. blizny pooperacyjne – nawet 2-3 tygodnie po operacji
   2. blizny płytkie i głębokie
   3. twarde bliznowce

Wykonaj badania w Formmed Es

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu, energia świetlna pochodząca z lasera jest wchłaniana przez komórki skóry zmienionej bliznowato. Następnie powoduje ona zmianę – remodeling tkanek. W obrębie blizny tworzy się siatka uszkodzonych i nieuszkodzonych komórek, które z kolei rozpoczynają intensywny proces odbudowy skóry. Sama blizna mięknie, a jej koloryt zaczyna przypominać zdrową skórę. Podczas zabiegu pacjent odczuwa pieczenie lub delikatne uszczypnięcia.

Czas trwania

Czas trwania zabiegu laserowego usuwania blizn uzależniony jest od rozległości blizny. Na ogół trwa trwa od 5 do 30 minut. W celu jak największego zniwelowania blizny niezbędnych jest kilka zabiegów – ich ilość uzależniona jest od głębokości blizny, jej wielkości jak również indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Znieczulenie

Nie wymaga znieczulenia, czasami stosuje się system chłodzenia.

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Stan ten może utrzymać się do dwóch dni. Potem skóra zaczyna się łuszczyć, a po 2-3 tygodniach stan skóry ulega normalizacji. Całkowity proces regeneracji trwa do 6 tygodni.

Konieczność powtórzenia zabiegu

Ustalana jest indywidualnie, w zależności od wielkości blizny, jej głębokości oraz od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Aby zniwelować bliznę potrzebna jest na ogół seria od 3 do 10 zabiegów.

Pacjenci, którzy chcą powtórzyć zabieg
lub kontynuować zabiegi

0%

Pacjenci, którzy polecają
zabiegi swoim znajomym

0%

Lekarze wykonujący zabiegi - laserowe usuwanie blizn Warszawa

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.