Laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych* – koniec z bliznami i kompleksami!

Blizny na ciele najczęściej są powodem kompleksów. Staramy się je ukryć i schować pod ubraniem lub biżuterią. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Oprócz sfery psychicznej Pacjenta, problemem może być ból fizyczny związany z bliznami zgrubiałymi, twardymi, przerośniętymi.

W Klinice Formmed Es wykonywane są zabiegi laserowego usuwania blizn. Szybki i bezpieczny zabieg pozwala odzyskać pacjentom pewność siebie, komfort ciała i cieszyć się gładką skórą. Zapraszamy do poznania szczegółowych informacji.

Najlepsze efekty przy zabiegach laserowego usuwania blizn uzyskuje się przy bliznach świeżych, kilka tygodni po operacji lub wypadku. Dlatego ważną sprawą jest szybkie zgłoszenie się na konsultację lekarską w tej sprawie. Do  usuwania świeżych blizn w Formmed Es używamy specjalnego lasera PALOMAR Star Lux 500.

Laser PALOMAR Star Lux 500

Jeżeli masz już starszą bliznę, to również na jej niwelację mamy sprawdzony sposób. Laser frakcyjny CO² jest urządzeniem, którego lekarz używa do usuwania blizn starszych i głębszych.

Laser frakcyjny CO²

*Efekty zabiegów uzależnione są od predyspozycji własnych Pacjentów

www.znanylekarz.pl
Super efekty operacji! Piersi równe, piękne o bardzo naturalnym kształcie! Pełen profesjonalizm połączony z miłą i przyjazną atmosferą. Do Pani Doktor trafiłam z problemem asymetrii piersi. Na pierwszej wizycie zostałam dokładnie zmierzona. Opieka pooperacyjna lekarza i pielęgniarki w pierwszej dobie wspaniała! Bez bólu! Częste wizyty i pełna opieka Pani Doktor w czasie gojenia. Pełen profesjonalizm. Mąż jest zachwycony efektami:) Serdecznie polecam!
Pacjentka - Edyta F.
dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń
12 lutego 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem bardzo zadowolona z pierwszej wizyty u Pani doktor. Pani doktor bardzo dobrze potrafi doradzić, słucha uważnie pacjenta, szuka rozwiazan w miarę możliwości medycznych. Czułam się zaopiekowana, poświęcono mi bardzo dużo czasu. To była bardzo dobra decyzja aby wybrać tego lekarza. Teraz nie mogę doczekać się operacji piersi.
Pacjentka - Paula
dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń
9 października 2021
www.znanylekarz.pl
Jestem bardzo zadowolona z wizyty - wypełnienie bruzd marionetki i powiększenie ust. Bałam się sztucznego wyglądu, a efekt zabiegu naturalny i parę lat mniej. Pani doktor bardzo sympatyczna. Polecam
Pacjentka - Joanna
dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń
31 maja 2021
www.znanylekarz.pl
Serdecznie polecam Panią Doktor. W trakcie wizyty mój problem został szczegółowo omówiony, otrzymałam bardzo dokładne i przekazane w przystępny sposób informacje o zabiegu. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, a wiedza i rzeczowe podejście do problemu skutkowało bezzwłocznym umówieniem terminu operacji. Nie mam wątpliwości co do wyboru lekarza i...już nie mogę doczekać się efektów 🙂
Pacjent - KH
dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń
12 maja 2021
www.znanylekarz.pl
Super efekty operacji! Piersi równe, piękne o bardzo naturalnym kształcie! Pełen profesjonalizm połączony z miłą i przyjazną atmosferą. Do Pani Doktor trafiłam z problemem asymetrii i opadających piersi. Na pierwszej wizycie zostałam dokładnie zmierzona (nie tak jak u innego lekarza, gdzie rozmiar był dobierany "na oko"). Opieka pooperacyjna lekarza i pielęgniarki w pierwszej dobie wspaniała! Bez bólu! Częste wizyty i pełna opieka Pani Doktor w czasie gojenia. Pełen profesjonalizm. Mąż jest zachwycony efektami:) Serdecznie polecam!
Pacjent - Agnieszka B
dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń
7 lutego 2021
www.znanylekarz.pl
Do Pani Doktor trafiłem z problemem ginekomastii. Na konsultacji medycznej otrzymałem wszelkie informacje i byłem w pełni zdecydowany na zabieg bez jakichkolwiek obaw. Efekt zabiegu jest fantastyczny, opieka pooperacyjna w pełni profesjonalna. Nawet po opuszczeniu już szpitala w każdej chwili mogłem liczyć na kontakt z Panią Doktor w razie jakichkolwiek obaw lub dolegliwości, których tez mimo nie łatwego zabiegu w moim przypadku praktycznie nie było a całość goiła się bardzo szybko. Od strony podejścia do pacjenta Pani Doktor jest bardzo uprzejma, kulturalna oraz bardzo dba o dobro pacjenta. Jedyne czego mogę żałować to ze tak późno zdecydowałem się na wizytę u Pani Doktor.
Pacjent - Jakub F
dr n. med. Joanna Wiśniewska-Goryń
21 listopada 2019

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania

   1. blizny pooperacyjne – nawet 2-3 tygodnie po operacji
   2. blizny płytkie i głębokie
   3. twarde bliznowce

Wykonaj badania w Formmed Es

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu, energia świetlna pochodząca z lasera jest wchłaniana przez komórki skóry zmienionej bliznowato. Następnie powoduje ona zmianę – remodeling tkanek. W obrębie blizny tworzy się siatka uszkodzonych i nieuszkodzonych komórek, które z kolei rozpoczynają intensywny proces odbudowy skóry. Sama blizna mięknie, a jej koloryt zaczyna przypominać zdrową skórę. Podczas zabiegu pacjent odczuwa pieczenie lub delikatne uszczypnięcia.

Czas trwania

Czas trwania zabiegu laserowego usuwania blizn uzależniony jest od rozległości blizny. Na ogół trwa trwa od 5 do 30 minut. W celu jak największego zniwelowania blizny niezbędnych jest kilka zabiegów – ich ilość uzależniona jest od głębokości blizny, jej wielkości jak również indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Znieczulenie

Nie wymaga znieczulenia, czasami stosuje się system chłodzenia.

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Stan ten może utrzymać się do dwóch dni. Potem skóra zaczyna się łuszczyć, a po 2-3 tygodniach stan skóry ulega normalizacji. Całkowity proces regeneracji trwa do 6 tygodni.

Konieczność powtórzenia zabiegu

Ustalana jest indywidualnie, w zależności od wielkości blizny, jej głębokości oraz od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Pacjenci, którzy chcą powtórzyć zabieg
lub kontynuować zabiegi

0%

Pacjenci, którzy polecają
zabiegi swoim znajomym

0%

Lekarze wykonujący zabiegi

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.