KRIOTERAPIA ZMIAN SKÓRNYCH (krioterapia dermatologiczna) – zamrożone, zakończone zmiany skórne!

Krioterapia zmian skórnych, krioterapia dermarologiczna. Do pewnych zmian należy podchodzić na zimno. To dlatego, np. w przypadku brodawek zalecamy w Formmed Es zastosowanie zabiegu krioterapii.

Obecnie jest to jedna z najczęściej stosowanych metod leczenia chorób skóry. Jest nieinwazyjna, bezpieczna, za to wyjątkowo skuteczna. Dzięki niej uzyskuje się dobre efekty kosmetyczne. Na ogół już jeden zabieg wymrażania wystarcza do pozbycia się niechcianych zmian.

Krioterapia ma zastosowanie u osób w różnym wieku, głównie z uwagi na fakt, że stosowana jest miejscowo, wyłącznie na określone komórki biologiczne skóry.

Przed zabiegiem prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami oraz zapraszamy na  konsultację u dermatologa, w trakcie której oceni on zmianę i zaproponuje odpowiedni sposób leczenia.

krioterapia dermatologiczna
www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania – Krioterapia zmian skórnych

   1. brodawki wirusowe zwykłe
   2. brodawki łojotokowe
   3. brodawki wirusowe stóp
   4. rogowacenie słoneczne
   5. włókniaki miękkie
   6. zmiany naczyniowe
   7. kłykciny kończyste

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu – Krioterapia  dermatologiczna

Do zabiegu wymrażania zmian skórnych stosowany jest ciekły azot o bardzo niskiej temperaturze tj. -196 st.C. Jest on aplikowany na zmianę skórną za pomocą aparatu kriochirurgicznego CRY-AC® B-700 produkowanego przez amerykańską firmę Brymill. Ciekły azot skierowany w miejsce zmiany doprowadza do zniszczenia chorych tkanek poprzez ich zamrożenie. Krioterapia jest zabiegiem bezkrwawym, pojawia się po nim pęcherzyk, przechodzi w strupek odpadający po 1- 2 tygodniach.

Czas trwania

Zabieg krioterapii dermatologicznej trwa od kilku minut do kilkunastu minut – w zależności od wielkości i liczby zmian.

Znieczulenie

Zabieg wymrażania zmian skórnych jest w większości przypadków bezbolesny, ewentualnie z niewielkim bólem, z powodu znieczulającego działania niskiej temperatury. Gdy okoliczności tego wymagają dopuszczalne jest znieczulenie miejscowe.

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja – Krioterapia zmian skórnych

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu zamrożenia może pojawić się zaczerwienienie skóry,  opuchlizna i swędzenie. Z objawów niepożądanych może wystąpić obrzęk, pęcherz, zasinienie, stwardnienie, rumień czy  ból – w takich przypadkach na newralgiczne miejsce należy zastosować płyn przeciwbakteryjny.

Pacjent po zabiegu może bezpośrednio wrócić do domu. Na ogół skóra poddana krioterapii nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Tkanki martwe oddzielają się od tkanek żywych i odpadają, tkanki żywe odbudowują się bez zwłóknień lub ubytków. Po zabiegu wymrażania na ogół nie dochodzi do powstawania blizn.

Konieczność powtórzenia zabiegu

W zależności od zmiany skórnej i zaleceń specjalisty. Na ogół jedna sesja krioterapii – wymrażania zmian skórnych jest wystarczająca do pozbycia się niechcianych zmian.

Pacjenci, którzy chcą powtórzyć zabieg
lub kontynuować zabiegi

0%

Pacjenci, którzy polecają
zabiegi swoim znajomym

0%

Lekarze wykonujący zabiegi - krioterapia dermatologiczna

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.