Zaznacz stronę
krioterapia

KRIOTERAPIA ZMIAN SKÓRNYCH
– zamrożone, zakończone zmiany skórne!

Krioterapia zmian skórnych. Do pewnych zmian należy podchodzić na zimno. To dlatego, np. w przypadku brodawek zalecamy w Formmed Es zastosowanie zabiegu krioterapii.

Obecnie jest to jedna z najczęściej stosowanych metod leczenia chorób skóry. Jest nieinwazyjna, bezpieczna, za to wyjątkowo skuteczna. Dzięki niej uzyskuje się dobre efekty kosmetyczne. Na ogół już jeden zabieg wymrażania wystarcza do pozbycia się niechcianych zmian.

Krioterapia ma zastosowanie u osób w różnym wieku, głównie z uwagi na fakt, że stosowana jest miejscowo, wyłącznie na określone komórki biologiczne skóry.

Przed zabiegiem prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami oraz zapraszamy na  konsultację u dermatologa, w trakcie której oceni on zmianę i zaproponuje odpowiedni sposób leczenia.

l

Ważny początek

Wskazania - Krioterapia zmian skórnych

  • brodawki wirusowe zwykłe
  • brodawki łojotokowe
  • brodawki wirusowe stóp
  • rogowacenie słoneczne
  • włókniaki miękkie
  • zmiany naczyniowe

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu - Krioterapia zmian skórnych

Do zabiegu wymrażania zmian skórnych stosowany jest ciekły azot o bardzo niskiej temperaturze tj. -196 st.C. Jest on aplikowany na zmianę skórną za pomocą aparatu kriochirurgicznego CRY-AC® B-700 produkowanego przez amerykańską firmę Brymill. Ciekły azot skierowany w miejsce zmiany doprowadza do zniszczenia chorych tkanek poprzez ich zamrożenie. Krioterapia jest zabiegiem bezkrwawym, pojawia się po nim pęcherzyk, przechodzi w strupek odpadający po 1- 2 tygodniach.

Czas trwania

Zabieg krioterapii trwa od kilku minut do kilkunastu minut – w zależności od wielkości i liczby zmian.

Znieczulenie

Zabieg wymrażania zmian skórnych jest w większości przypadków bezbolesny, ewentualnie z niewielkim bólem, z powodu znieczulającego działania niskiej temperatury. Gdy okoliczności tego wymagają dopuszczalne jest znieczulenie miejscowe.

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja - Krioterapia zmian skórnych

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu zamrożenia może pojawić się zaczerwienienie skóry,  opuchlizna i swędzenie. Z objawów niepożądanych może wystąpić obrzęk, pęcherz, zasinienie, stwardnienie, rumień czy  ból – w takich przypadkach na newralgiczne miejsce należy zastosować płyn przeciwbakteryjny.

Pacjent po zabiegu może bezpośrednio wrócić do domu. Na ogół skóra poddana krioterapii nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Tkanki martwe oddzielają się od tkanek żywych i odpadają, tkanki żywe odbudowują się bez zwłóknień lub ubytków. Po zabiegu wymrażania na ogół nie dochodzi do powstawania blizn.

Konieczność powtórzenia zabiegu

W zależności od zmiany skórnej i zaleceń specjalisty. Na ogół jedna sesja krioterapii – wymrażania zmian skórnych jest wystarczająca do pozbycia się niechcianych zmian.

Lekarze wykonujący zabieg krioterapii zmian skórnych

dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik

specjalista dermatologii, patomorfologii, lekarz medycyny estetycznej

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.