Dermabrazja – naturalne wygładzenie!

Dermabrazja to zabieg polegający na ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry właściwej, mający na celu wygładzenie skóry i spłycenie blizn. W miejscu poddanemu zabiegowi następuje wytworzenie nowej warstwy naskórka. Jednocześnie wytwarza się nowy kolagen, który powoduje, że skóra staje się gładsza i zdrowsza.

nici aptos Warszawa
www.znanylekarz.pl

3 kroki do piękna i zdrowia - dermabrazja

Ważny początek - dermabrazja

Wskazania

   1. przebarwienia,

   2. trądzik,

   3. blizny np. potrądzikowe, po ospie wietrznej,

   4. zmarszczki,

   5. nierówności powierzchniowe.

Wykonaj badania w Formmed Es

Szczegóły zabiegu - dermabrazja

Opis zabiegu

Na obszar skóry, który będzie poddawany zabiegowi nakładany jest krem znieczulający. Po upływie odpowiedniego czasu lekarz przystępuje do zabiegu ścierania powierzchniowych warstw skóry.  Po zabiegu nakładany jest opatrunek. Na obszarze który poddawany jest zabiegowi dermabrazji, organizm produkuje nowy kolagen, który wygładza i odmładza skórę, oraz likwiduje blizny.

Znieczulenie

zabieg dermabrazji zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym- krem znieczulający. W przypadku bardzo dużych powierzchni poddawanych zabiegowi możliwe jest zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Istotne wskazówki - dermabrazja

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona przez kilka dni. Lekarz może przepisać środki zmniejszające dyskomfort. Nowa skóra jest najpierw różowa, ale z czasem nabiera normalnego koloru. Zwykle ten stan trwa 6-8 tygodni, po którym to okresie skóra wraca do normalnego wyglądu. Do normalnej aktywności można powrócić w ciągu 7-14 dni od zabiegu. Po zabiegu dermabrazji należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem przez okres 3-6 miesięcy. Bezwzględnie należy też, przed każdym wyjściem na dwór, używać kremów z filtrem ochronnym. Czas gojenia zależy od głębokości dermabrazji.

Konieczność powtórzenia zabiegu

Konieczność powtarzania zabiegu dermabrazji uzależniona jest od głębokości zmian,które chcemy usunąć oraz od indywidualnych predyspozycji.

Nasi chirurdzy - dermabrazja

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.