Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch – satysfakcja, którą można cieszyć się do woli!

Laserowe obkurczanie pochwy. Każda z nas powinna jak najczęściej i jak najdłużej czerpać zadowolenie ze swojej kobiecości. Jednak nasze ciało pod wpływem ciąży i porodu, a także wieku, zmienia się nie tylko na zewnątrz, ale również od wewnątrz. Wiele kobiet, które mają za sobą zwłaszcza wielokrotne porody, jak również te w okresie menopauzy, uskarża się na zespół rozluźnienia pochwy. Zespół ten oznacza, że mięśnie wewnątrz pochwy stają się słabsze, skóra rozciągnięta, co w konsekwencji prowadzi do dyskomfortu podczas kontaktów seksualnych.

Laser MonaLisa Touch jest to urządzenie przeznaczone do pracy z bardzo delikatnymi częściami kobiecego ciała. Zabieg obkurczania pochwy przy użyciu tego lasera jest to nieinwazyjna, niechirurgiczna, bezpieczna metoda skutecznie poprawiająca napięcie tkanek wewnątrz pochwy i ograniczająca czas rekonwalescencji do minimum. Jest to najbardziej skuteczna i najnowsza metoda leczenia tego problemu.

Zapraszamy na konsultację z ginekologiem, podczas której uzyskasz wszelkie niezbędne informacje dotyczące zabiegu.

MonaLisa Touch TM to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety. Zabiegi nim wykonywane, rozwiązując problemy estetyczne i zdrowotne, przywracają kobietom pewność siebie, komfort fizyczny i psychiczny oraz pełne zadowolenie z życie seksualnego.
laserowe obkurczanie pochwy Warszawa
www.znanylekarz.pl
To doskonały lekarz z wysoką kulturą osobistą i nieoceniona empatia przy tym kompetentna oraz kontaktowa. Trafna diagnoza. Polecam
Pacjentka - Agnieszka
lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska
18 lutego 2019

3 kroki do piękna i zdrowia laserowe obkurczanie pochwy Warszawa

Ważny początek

Wskazania – laserowe obkurczanie pochwy

   1. Wskazaniami do zabiegu laserowego obkurczania pochwy jest zmniejszenie napięcia ścianek pochwy i rozluźnienie pochwy wywołane porodami, urazami okołoporodowymi, okresem menopauzy, wrodzonymi zmianami tkanki łącznej, zmianą wagi ciała, infekcjami, chronicznymi upławami, paleniem, procesem starzenia się, okresem menopauzy.

Przeciwwskazania

   1. aktywny stan zapalny w obrębie układu moczowo-płciowego
   2. aktywne zmiany nowotworowe lub leczenie nowotworowe 5 lat wstecz
   3. zmiany anatomiczne pochwy
   4. ciąża
   5. miesiączka
   6. uszkodzona skóra w okolicach intymnych
   7. planowana ciąża – w trakcie porodu stracimy uzyskany efekt
Potrzebne badania
   1. cytologia (ważna rok)

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu – laserowe obkurczanie pochwy

Podczas zabiegu obkurczania pochwy energia z lasera Monalisa Touch skierowana jest do kanału pochwy oraz do jej wejścia co powoduje obkurczanie tkanek i produkcję kolagenu. Błona śluzowa pochwy, uzupełniona o nowy kolagen staje się jednocześnie napięta i elastyczna.

Czas trwania

Zabieg laserowego obkurczania pochwy trwa do 30 minut
 
Znieczulenie

W zależności od indywidualnych ustaleń z lekarzem, zabiegi  obkurczania pochwy laserem przeprowadzane są  bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym.

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Zabieg laserowego obkurczania pochwy nie ma wpływu na codzienne funkcjonowanie pacjentki, dlatego praktycznie od razu po zabiegu może ona wrócić do swoich zajęć. Mogą wystąpić przesięki surowicze, dlatego zalecamy stosowanie podpasek higienicznych aż do ich ustąpienia. Należy unikać kontaktów seksualnych do momentu pojawienia się po zabiegu pierwszej miesiączki.

Konieczność powtórzenia zabiegu

W większości przypadków do uzyskania korzystnego efektu wystarcza jeden zabieg obkurczenia pochwy laserem. W indywidualnych przypadkach zabieg może być powtórzony po około miesiącu.

Efekty po zabiegu

Po zabiegu laserowego obkurczania pochwy zwiększa się elastyczność pochwy, ustępuje wysiłkowe nietrzymanie moczu. Pacjentka odczuwa większy komfort codziennego życia, doznaje większej przyjemności podczas stosunku seksualnego. Efekty odczuwalne są po około miesiącu od zabiegu i utrzymują się przez lata. Dla wzmocnienia uzyskanych efektów, Pacjentka powinna wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla. W przypadku kobiet w wieku menopauzalnym, po zabiegu obkurczania pochwy laserem,  zalecamy odpowiednie wsparcie hormonalne, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Lekarz ginekolog wykonujący zabieg - laserowe obkurczanie pochwy Warszawa

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.