LAKOWANIE ZĘBÓW – skuteczna ochrona przed próchnicą.

Profilaktyka to podstawa zdrowia w jamie ustnej. Dlatego warto już od najmłodszych lat stosować rozwiązania mające skutecznie chronić nasze zęby przed próchnicą.

Jednym z takich zabiegów jest lakowanie zębów. U dzieci lakowanie zębów mlecznych powinno być przeprowadzone zaraz po wyrośnięciu zęba, a u dorosłych zębów stałych – na zębach mądrości. W połączeniu z codzienną higieną jest gwarancją mocnych i zdrowych zębów.

Przed zabiegiem prosimy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi poniżej.

www.znanylekarz.pl
Z całego serca polecam wizyty u Pani doktor, nawet osobom z dentofobią. Jestem stałą pacjentką i jestem niesamowicie zadowolona nie tylko z miłej atmosfery podczas wizyt, ale również umiejętności lekarskich zarówno w leczeniu zębów, jak i również wad zgryzu. Pani doktor bardzo szczegółowo przedstawiła mi plan leczenia ortodontycznego , a efekty widziałam już po miesiącu noszenia aparatu. Jednym słowem pełen profesjonalizm. Polecam.
Pacjentka - Sylwia
lek. dent. Malwina Molińska-Dróżdż
12 grudnia 2017
www.znanylekarz.pl
Bardzo miła Pani Doktor. Dokładnie wyjaśniła plan działania i bezboleśnie przeprowadziła zabieg. Polecam
Pacjentka - Dominika
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 maja 2021
www.znanylekarz.pl
Panią Doktor Malwinę można określić jednym słowem - profesjonalizm. Rzadko spotyka się tak rzeczowych, inteligentnych a przy tym sympatycznych lekarzy. Polecam!
Pacjentka - Katarzyna
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
15 stycznia 2019

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania – lakowanie zębów

   1. profilaktyka przeciw próchnicy
   2. szczeliny
   3. bruzdy
   4. zagłębienia w zębach mlecznych i stałych

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu – lakowanie zębów

Zabieg polega na pokryciu uszczelniaczem (lakiem) szczelin, bruzd i zagłębień (czyli miejsc najbardziej narażonych na rozwój próchnicy -trudnych do oczyszczenia z resztek jedzenia) w zdrowych zębach mlecznych i stałych.

Zabieg zaczyna się od zabezpieczenia powierzchni zęba się przed dostępem śliny np. wałeczkami ligniny, następnie ząb oczyszcza się specjalną szczotką, płucze i osusza. Po takim przygotowaniu zagłębienia i bruzdy, pokrywa się lakiem ze strzykawki, a następnie utwardza światłem z lampy polimeryzacyjnej. Na koniec lekarz sprawdza szczelność utwardzonego laku.

Czas trwania

Kilka minut

Znieczulenie

Zabieg jest bezbolesny.

Istotne wskazówki

Efekty po zabiegu – lakowanie zębów

Mniejsze o 90% ryzyko wystąpienia próchnicy.

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.