LASEROWE LECZENIE ATROFII POCHWY MonaLisa Touch – odzyskane komfort i zadowolenie!

Atrofia pochwy – Laserowe leczenie atrofii pochwy MonaLisa Touch – w wyniku zabiegu wzmocnieniu ulega struktura pochwy, przywrócony zostaje trofizm, napięcie i elastyczność tkanek jak również pełna sprawność struktur podtrzymujących ścianki pochwy.

Menopauza to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Zmiany, które dotyczą ciała bezpośrednio przekładają się na sferę samopoczucia. Jedną z nich jest atrofia pochwy, która dotyka aż ponad połowy kobiet w wieku menopauzalnym. Może dotyczyć także kobiet po przebytym leczeniu onkologicznym czy chirurgicznym, leczonych na endometriozę czy stosujących antykoncepcję hormonalną. Atrofia pochwy jest to  ubytek nabłonka śluzówki ścian pochwy, do jej zaniku włącznie. Na ogół powstaje z powodu niedoboru lub zaburzeń w produkcji hormonów – estrogenów. Do objawów atrofii pochwy zaliczamy uczucie suchości pochwy, którego następstwem jest podrażnienie sromu, swędzenie, pieczenie czy też ból odczuwany przy stosunku seksualnym. Może się też wiązać z nietrzymaniem moczu, bólem w trakcie oddawania moczu, krwiomoczem, nieprawidłowymi upławami czy osłabieniem mięśni.

Swoim pacjentkom proponujemy skuteczną pomoc, która pozwoli znowu w
pełni cieszyć się swoją kobiecością – laserowe leczenie atrofii pochwy.

MonaLisa Touch TM to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety. Zabiegi nim wykonywane, rozwiązując problemy estetyczne i zdrowotne, przywracają kobietom pewność siebie, komfort fizyczny i psychiczny oraz pełne zadowolenie z życie seksualnego.
Laserowe leczenie atrofii pochwy Warszawa

To nieinwazyjny zabieg wykonywany za pomocą ultranowoczesnego lasera MonaLisa Touch. Promieniowanie elektromagnetyczne jest całkowicie bezpieczną metodą, dzięki której pacjentki szybko odzyskują codzienny komfort.

Zanim spotkamy się w Formmed Es, zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami związanymi z zabiegiem.

www.znanylekarz.pl
To doskonały lekarz z wysoką kulturą osobistą i nieoceniona empatia przy tym kompetentna oraz kontaktowa. Trafna diagnoza. Polecam
Pacjentka - Agnieszka
lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska
18 lutego 2019

3 kroki do piękna i zdrowia - laserowe leczenie atrofii pochwy

Ważny początek

Wskazania – atrofia pochwy leczenie laserem

   1. Wskazaniem do laserowego leczenia są dolegliwości i dyskomfort spowodowany atrofią błony śluzowej pochwy, w tym: suchość pochwy, podrażnienia, swędzenia, pieczenia, ból przy odbywaniu stosunku płciowego.

Przeciwwskazania

   1. aktywny stan zapalny w obrębie układu moczowo-płciowego
   2. aktywne zmiany nowotworowe  lub leczenie nowotworowe 5 lat wstecz
   3. zmiany anatomiczne pochwy
   4. ciąża
   5. miesiączka
   6. uszkodzona skóra w okolicach intymnych

Potrzebne badania

   1. cytologia (ważna rok)

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu – laserowe leczenie atrofii pochwy

W czasie zabiegu leczenia atrofii w pochwie zostaje umieszczona głowica lasera. Dostarczana energia w postaci promieniowania działa na okolice ujścia pochwy oraz na kanał pochwy. Bezpośrednio wpływa na błonę śluzową ścianek pochwy stymulując metaboliczną aktywację fibroblastów (które z kolei zaczynają produkować kolagen) i przywracają jej strukturę do stanu sprzed atrofii.

Czas trwania

Zabieg leczenia atrofii trwa do 30min.

Znieczulenie

Zabieg laserowego leczenia atrofii (suchości) pochwy wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja – laserowe leczenie atrofii pochwy

Niektóre pacjentki odczuwają niewielki dyskomfort w trakcie pierwszego zabiegu leczenia atrofii. Stan ten jednak ulega stopniowej zmianie – wraz z odbudową błony śluzowej powraca komfort. Należy unikać kontaktów seksualnych do momentu pojawienia się po zabiegu pierwszej miesiączki.

 

Konieczność powtórzenia zabiegu

W większości przypadków, w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjentki, wystarcza jeden zabieg laserowy. W razie konieczności można go powtórzyć po około miesiącu.

Efekty po zabiegu

Po zabiegu laserowego leczenia atrofii pochwy dolegliwości związane z atrofią ustępują, czyli znika ból odczuwany podczas stosunku, uczucie pieczenia i suchości pochwy. Pochwa staje się lepiej nawilżona i bardziej elastyczna.

Nasi lekarze ginekolodzy - laserowe leczenie atrofii pochwy Warszawa

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.