Zaznacz stronę
peeling fenolowy Lip&Eyelid Formula

LIP&EYELID FORMULA
– nowe spojrzenie na twarz bez zmarszczek

Okolice oczu i ust są szczególnie narażone na powstawanie zmarszczek. Związane są one nie tylko ze zmianami wynikającymi z upływającego czasu, ale również z mimiką twarzy.
Peeling fenolowy Lip&Eyelid Formula został stworzony właśnie z myślą o tych rejonach twarzy, a jego celem jest usunięcie głębokich zmarszczek.
Jedno opakowanie peelingu zawiera roztwór fenolu oraz proszek bizmutowy i pozwala na wykonanie 15 punktowych zabiegów w okolice oczu i ust lub jednego pełnego zabiegu na twarz.
Przed wizytą w Formmed Es prosimy zapoznać się z garścią najważniejszych informacji dotyczących zabiegu.

l

Ważny początek

Wskazania

  • głębokie zmarszczki
  • fotostarzenie się okolic ust oraz oczu
  • blizny np. trądzikowe

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu na wskazany przez pacjenta i lekarza obszar aplikuje się preparat Lip&Eyelid Formula. Aplikacja trwa aż do zbielenia się skóry. W dalszej kolejności na twarz zostaje nałożona maska post-peel. Maskę posypuje się tlenkiem bizmutu o żółtym zabarwieniu. Pozostaje on na twarzy do 6 dni. W chwili gdy tlenek się wykrusza należy go uzupełnić (na głębokie zmarszczki stosowana jest dodatkowo okluzja). Po kilku dniach od zabiegu (4-6) dermatolog podczas wizyty pacjenta ocenia stan skóry oraz stopień jej gojenia. Około 6-7 dnia maska zostaje usunięta poprzez zaaplikowany preparat natłuszczający.

Znieczulenie

miejscowe

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Skóra jest mocno zaczerwieniona. Dzień po zdjęciu maski można zastosować make-up. Zaczerwienienie może utrzymywać się do około miesiąca. W przypadku skóry nadwrażliwej może utrzymywać się dłużej.

Konieczność powtórzenia zabiegu

Nie. Wymagany jest tylko jeden zabieg.

Lekarze wykonujący peelingi medyczne

dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik

specjalista dermatologii, patomorfologii, lekarz medycyny estetycznej

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.