Zaznacz stronę
osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

bezpieczne bo Moje !

Osocze bogatopłytkowe to bezpieczny zabieg odmładzający skórę.

Terapia regeneracyjna z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową, która pobudza własne zasoby organizmu do odbudowy i rewitalizacji skóry. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta – nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, więc zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Osocze możemy wykorzystywać w różnych okolicach ciała – wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać poprawę jakości, gęstości, odmłodzenia i odżywienia skóry. Najczęściej ostrzykuje się twarz, szyję, dekolt oraz grzbiety rąk. Metodą mezoterapii igłowej można również ostrzykiwać osoczem rozstępy, blizny oraz  przebarwienia.

Skoncentrowane osocze bogatopłytkowe z powodzeniem stosowane jest także w leczeniu łysienia, ponieważ zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych. Hamuje również proces wypadania włosów.

l

Przed zabiegiem

Wskazania - osocze bogatopłytkowe

  • skóra twarzy, szyii, dłoni-zmęczona, wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku
  • fałdy, zmarszczki
  • łysienie
  • alergie na preparaty do zabiegów medycyny estetycznej

 

Przeciwwskazania i zalecenia

  • choroby krwi
  • nowotwory
  • ciąża, karmienie piersią
  • czynna opryszczka
  • 10 dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować Aspiryny oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi

 

Zabieg

Przebieg zabiegu - osocze bogatopłytkowe

Pielęgniarka pobiera od pacjenta odpowiednią ilość krwi ( w zależności od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi). Następnie umieszcza ją w wirówce w celu oddzielenia czerwonych krwinek od osocza bogatopłtykowego. Odseparowane osocze zostaje podane w skórę na dwa sposoby: mezoterapii igłowej albo liniowo wzdłuż zmarszczek.

Czas trwania

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wraz z przygotowaniem trwa do 40 min.

Znieczulenie

Miejsca ostrzykiwane osoczem smarowane są przed zabiegiem kremem znieczulającym.

Po zabiegu

Rekonwalescencja - osocze bogatopłytkowe

Pacjent po zabiegu może wrócić do codziennych czynności. Zaleca się nie nakładanie kremów oraz makijażu przez dobę po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu podania osocza bogatopłytkowego widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają tego samego dnia.

Konieczność powtórzenia zabiegu

Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz na podstawie wywiadu. W celu uzyskania zadowalającego efektu zalecane są serie zabiegów.

Efekty po zabiegu

W wyniku zabiegów w których stosujemy osocze bogatopłytkowe następuje redukcja zmarszczek i odmłodzenie skóry. Twarz odzyskuje młodzieńczy blask.

Lekarze wykonujący zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

dr Joanna Wiśniewska-Goryń

specjalista chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, lekarz medycyny estetycznej

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.