Zaznacz stronę
Podniesienie piersi - plastyka piersi
PODNIESIENIE PIERSI – co wyżej, to piękniej!

Podniesienie piersi, plastyka piersi. W Formmed Es doskonale rozumiemy kobiety oraz ich potrzebę podkreślania swoich atutów – bez względu na wiek!

Dlatego jednym z zabiegów, jakie dedykujemy Paniom jest podniesienie piersi, którego celem jest nie tylko przywrócenie młodzieńczego kształtu piersi, ale również ich ujędrnienie. Dlaczego kobiety decydują się na zabieg podniesienia piersi (plastyka piersi, mastopeksja)? Zwiotczenie piersi, utrata ich jędrności czy opadnięcie wynikające z okresu ciąży, karmienia piersią czy procesu starzenia się  to niekorzystne zmiany w wyglądzie piersi. Często źle wpływa to psychikę oraz obniża samoocenę. Zabieg plastyki piersi przywraca piersiom pierwotny kształt, położenie i napięcie skóry

Najważniejsze informacje dotyczące zabiegu znajdują się poniżej. Ponieważ  z pewnością nie rozwiewa to wszystkich wątpliwości, zapraszamy do osobistej konsultacje z naszymi lekarzami.

l

Ważny początek

Potrzebne badania - podniesienie piersi

 • grupa krwi
 • morfologia (HGB,Ht,RBC,WBC,PLT)
 • elektrolity: Na (sód), K (potas)
 • poziom glukozy na czczo
 • APTT i INR (układ krzepnięcia)
 • kreatynina
 • badanie ogólne moczu
 • antygen HBS, HCV, HIV
 • RTG klatki piersiowej *
 • EKG*
 • USG piersi

* Dodatkowe badania w zależności od obciążeń, o konieczności ich wykonania decyduje lekarz na pierwszej wizycie.

Wykonaj badania w Formmed Es

pakiety badań - 10%

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu - podniesienie piersi

Podczas zabiegu podniesienia piersi zostaje nadany odpowiedni kształt istniejącej tkanki tłuszczowej i gruczołowej piersi, następuje usunięcie nadmiaru skóry, a następnie przemieszczenie brodawki i otoczki ku górze. W przypadku braku odpowiedniej ilości tkanek niezbędnych do wymodelowania piersi konieczne jest ich uzupełnienie poprzez implanty piersi. Należy pamiętać, że blizny powstające po zabiegu znajdują się w dolnej części piersi lub wokół otoczki brodawki, dzięki czemu mogą być ukryte pod biustonoszem.

Czas trwania

Zabieg – plastyka piersi trwa od 2h do 3h.

Znieczulenie

Zabiegi operacyjne – podniesienie piersi przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym.

Pobyt w klinice

Po zabiegu plastyki piersi Pacjentka zostaje w szpitalu do 24 h.
Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja - podniesienie piersi

Po operacji podniesienia piersi zarówno w dzień jak i w nocy, należy nosić specjalny stanik utrzymujący piersi w odpowiedniej pozycji. Zalecane jest pozostanie przez kilka dni w domu. Kilka dni po operacji plastyki piersi powinien zostać zmieniony opatrunek i usunięte dreny (w przypadku ich zastosowania). Przez pierwsze 2-3 tygodnie nie należy stosować gorących kąpieli czy korzystać z sauny, jak również wykonywać prac fizycznych. Przez 6 tygodni wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej (uprawianie sportów).

Lekarze wykonujący zabieg podniesienie piersi (plastyka piersi) Warszawa

dr Joanna Wiśniewska-Goryń

specjalista chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, medycyna estetyczna

Zdjęcia "przed i po" operacji

Zdjęcia "przed i po" operacji

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.