Zaznacz stronę
ortodonta

ORTODONTA
– i zęby stają się proste.

Leczenie ortodontyczne to nie tylko leczenie dzieci w wieku szkolnym, ale również leczenie osób dorosłych. Czasami leczenie ortodontyczne jest wstępnym etapem u pacjentów leczonych protetycznie lub implantologicznie. Celem aparatów ortodontycznych jest korygowanie wad zębowych i zgryzowych. Aparaty stałe wywierają ciągłą i słabą siłę na zęby, a w związku z tym, że siły te oddziałują na zęby cały czas – 24 godziny na dobę – efekty leczenia są dość szybko zauważalne, nawet już po 2-4 miesiącach.

l

Ważny początek

Wskazania

  • zgrzytanie zębami,
  • asymetria uśmiechu,
  • ścieranie się zębów,
  • odsłanianie się szyjek zębów,
  • stłaczanie się zębów,
  • nadmierne odkładanie się kamienia,
  • szpary między zębami

Szczegóły zabiegu

PRZEBIEG ZABIEGU

Tydzień przed założeniem aparatu ortodonta wykonuje separację tzn. umieszcza między zębami trzonowymi elastyczne elementy, które tworzą miejsce dla pierścieni zakładanych później na pierwsze zęby trzonowe (czasem dotyczy to także innych zębów). Po tygodniu lekarz usuwa elastyczne elementy i nakłada specjalne pierścienie na zęby trzonowe. Następnie do  poszczególnych zębów przykleja  tzw. zamki, a do nich mocuje  za pomocą ligatur sprężysty drut . Z ustaloną przez lekarza siłą będzie on uciskał zęby.

Znieczulenie

Zakładanie aparatu stałego jest bezbolesne, jednak przez pierwsze kilka dni może być odczuwalny dyskomfort

Z

Istotne wskazówki

Uwaga

Po założeniu aparatu zęby stają się bardziej wrażliwe. Należy zrezygnować ze spożywania twardych pokarmów, słodyczy oraz napojów gazowanych. Po każdym posiłku wskazana jest higiena jamy ustnej.

Lekarze wykonujący zabiegi ortodontyczne

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.