ORTODONTA – i zęby stają się proste.

Leczenie ortodontyczne to nie tylko leczenie dzieci w wieku szkolnym, ale również leczenie osób dorosłych. Czasami leczenie ortodontyczne jest wstępnym etapem u pacjentów leczonych protetycznie lub implantologicznie. Celem aparatów ortodontycznych jest korygowanie wad zębowych i zgryzowych. Aparaty stałe wywierają ciągłą i słabą siłę na zęby, a w związku z tym, że siły te oddziałują na zęby cały czas – 24 godziny na dobę – efekty leczenia są dość szybko zauważalne, nawet już po 2-4 miesiącach.

www.znanylekarz.pl
Z całego serca polecam wizyty u Pani doktor, nawet osobom z dentofobią. Jestem stałą pacjentką i jestem niesamowicie zadowolona nie tylko z miłej atmosfery podczas wizyt, ale również umiejętności lekarskich zarówno w leczeniu zębów, jak i również wad zgryzu. Pani doktor bardzo szczegółowo przedstawiła mi plan leczenia ortodontycznego , a efekty widziałam już po miesiącu noszenia aparatu. Jednym słowem pełen profesjonalizm. Polecam.
Pacjentka - Sylwia
lek. dent. Malwina Molińska-Dróżdż
12 grudnia 2017
www.znanylekarz.pl
Bardzo miła Pani Doktor. Dokładnie wyjaśniła plan działania i bezboleśnie przeprowadziła zabieg. Polecam
Pacjentka - Dominika
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 maja 2021
www.znanylekarz.pl
Panią Doktor Malwinę można określić jednym słowem - profesjonalizm. Rzadko spotyka się tak rzeczowych, inteligentnych a przy tym sympatycznych lekarzy. Polecam!
Pacjentka - Katarzyna
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
15 stycznia 2019

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania

   1. zgrzytanie zębami,
   2. asymetria uśmiechu,
   3. ścieranie się zębów,
   4. odsłanianie się szyjek zębów,
   5. stłaczanie się zębów,
   6. nadmierne odkładanie się kamienia,
   7. szpary między zębami

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Tydzień przed założeniem aparatu ortodonta wykonuje separację tzn. umieszcza między zębami trzonowymi elastyczne elementy, które tworzą miejsce dla pierścieni zakładanych później na pierwsze zęby trzonowe (czasem dotyczy to także innych zębów). Po tygodniu lekarz usuwa elastyczne elementy i nakłada specjalne pierścienie na zęby trzonowe. Następnie do  poszczególnych zębów przykleja  tzw. zamki, a do nich mocuje  za pomocą ligatur sprężysty drut . Z ustaloną przez lekarza siłą będzie on uciskał zęby.

Znieczulenie

Zakładanie aparatu stałego jest bezbolesne, jednak przez pierwsze kilka dni może być odczuwalny dyskomfort

Istotne wskazówki

Uwaga

Po założeniu aparatu zęby stają się bardziej wrażliwe. Należy zrezygnować ze spożywania twardych pokarmów, słodyczy oraz napojów gazowanych. Po każdym posiłku wskazana jest higiena jamy ustnej.

Lekarze zajmujący się leczeniem ortodontycznym

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.