Przeszczep tłuszczu – skuteczna naprawa, lepszy wygląd

Przeszczep tłuszczu jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu ujędrnienie okolicy piersi (w przypadku operacji piersi) lub zmniejszenie zmarszczek, wypełnienie nierówności występujących na powierzchni ciała, wypełnienia ubytków objętości tkanek spowodowanych wiekiem, urazem, operacjami, wadami wrodzonymi lub innymi przyczynami.

Zwykle przeszczepiona tkanka tłuszczowa powoduje zwiększenie objętości ciała w leczonej okolicy. Najczęściej zabieg wykonywany jest na twarzy jako dodatkowe postępowanie w odmładzaniu. 

Dzięki zabiegowi przeszczepu tłuszczu pozbywamy się tłuszczu z okolicy gdzie jest jego nadmiar ( np. okolice brzucha), a zostaje on podany w miejsce jego niedoboru (np. w celu powiększenie piersi).

www.znanylekarz.pl

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Potrzebne badania

   1. grupa krwi (potwierdzona)
   2. morfologia (HGB,Ht,RBC,WBC,PLT)
   3. elektrolity: Na (sód), K (potas)
   4. poziom glukozy na czczo
   5. APTT i INR (układ krzepnięcia)
   6. kreatynina
   7. badanie ogólne moczu
   8. antygen HBS, HCV, HIV
   9. RTG klatki piersiowej
   10. EKG
   11. USG brzucha (przy operacji brzucha)

Wykonaj badania w Formmed Es

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na pobraniu przy pomocy metalowych kaniul odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej z okolicy tułowia lub kończyn dolnych i po odpowiednim przygotowaniu wszczepieniu go w wybrany obszar twarzy lub ciała. Tkanka tłuszczowa jest wprowadzana w określoną okolicę również poprzez niewielkie nacięcie – kaniulą lub grubą igłą.

Czas trwania

1-4 h

Znieczulenie

Ogólne / Miejscowe

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Zalecane jest stosowanie przez 24 godziny po zabiegu chłodnych okładów, w celu zmniejszenia obrzęku i zasinienia,po tygodniu od zabiegu zalecane jest stosowanie masaży okolicy z której pobrano tłuszcz.

Nasi lekarze wykonujący przeszczep tłuszczu

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.