Laserowe usuwanie kłykcin kończystych – usunięcie zmienionej tkanki

Usuwanie kłykcin kończystych przy pomocy lasera CO2 to bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianych zmian. Zabieg polega na odparowaniu pod wpływem promienia laserowego chorych tkanek.

Jest to jedna z najskuteczniejszych oraz często polecanych metod leczenia kłykcin.  Inną metodą stosowaną w Formmed Es jest zastosowanie  krioterapii. O wyborze metody, która będzie bardziej skuteczna w likwidacji zmian,  decyduje lekarz.

MonaLisa Touch TM to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety. Zabiegi nim wykonywane, rozwiązując problemy estetyczne i zdrowotne, przywracają kobietom pewność siebie, komfort fizyczny i psychiczny oraz pełne zadowolenie z życie seksualnego.
Kłykciny kończyste
www.znanylekarz.pl
To doskonały lekarz z wysoką kulturą osobistą i nieoceniona empatia przy tym kompetentna oraz kontaktowa. Trafna diagnoza. Polecam
Pacjentka - Agnieszka
lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska
18 lutego 2019

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania – laserowe usunięcie kłykcin kończystych

występowanie kłykcin kończystych

Przeciwwskazania

   1. nieprawidłowy wynik cytologii
   2. infekcje bakteryjne i wirusowe skóry
   3. infekcje sromu i pochwy
   4. okres ciąży i karmienia
   5. choroby nowotworowe
   6. uszkodzenia skóry w okolicach zabiegu
   7. opryszczka
   8. wirusowe zapalenie wątroby
   9. łuszczyca, bielactwo

Potrzebne badania

   1. Cytologia (ważna rok)
   2. Przebieg zabiegu
   3. W trakcie zabiegu, lekarz kieruje wiązkę lasera na zmienione chorobowo obszary. W tym momencie następuje usunięcie chorych tkanek oraz naskórka otaczającego miejsce powstania brodawki. Zabieg nie powoduje krwawienia.

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu, lekarz kieruje wiązkę lasera na zmienione chorobowo obszary. W tym momencie następuje usunięcie chorych tkanek oraz naskórka otaczającego miejsce powstania brodawki. Zabieg nie powoduje krwawienia.

Czas trwania

Czas zabiegu laserowego usuwanie kłykcin kończystych wynosi 20 do 30 minut, w zależności od ilości i głębokości zmian

Znieczulenie

Znieczulenie miejscowe

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Po zabiegu w miejscach usuniętych kłykcin pozostają małe strupki, które znikają w okresie 7 do 14 dni. Należy zachowywać zwykłą i właściwą higienę miejsc poddanych zabiegowi oraz unikać kontaktów seksualnych w tym okresie.

Konieczność powtórzenia zabiegu

W blisko 90 % przypadków jeden zabieg umożliwia uzyskanie w pełni satysfakcjonujących efektów. Należy jednak brać pod uwagę że kłykciny kończyste są to zmiany wirusowe, które mogą powracać i wymagać ponownych zabiegów.

Efekty po zabiegu

Użycie lasera umożliwia usunięcie niechcianych brodawek. W trakcie zbiegu zniszczeniu ulega zarówno sama brodawka jak i miejsce w którym powstała. Po wygojeniu nie powstają praktycznie żadne blizny.

Nasi lekarze ginekolodzy

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.