Laserowe usuwanie kłykcin kończystych – usunięcie zmienionej tkanki
Usuwanie kłykcin kończystych przy pomocy lasera CO2 to bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianych zmian. Zabieg polega na odparowaniu pod wpływem promienia laserowego chorych tkanek.
Jest to jedna z najskuteczniejszych oraz często polecanych metod leczenia kłykcin. Inną metodą stosowaną w Formmed Es jest zastosowanie krioterapii. O wyborze metody, która będzie bardziej skuteczna w likwidacji zmian, decyduje lekarz.
www.znanylekarz.pl
3 kroki do piękna i zdrowia
Ważny początek
Wskazania – laserowe usunięcie kłykcin kończystych
występowanie kłykcin kończystych
Przeciwwskazania
- nieprawidłowy wynik cytologii
- infekcje bakteryjne i wirusowe skóry
- infekcje sromu i pochwy
- okres ciąży i karmienia
- choroby nowotworowe
- uszkodzenia skóry w okolicach zabiegu
- opryszczka
- wirusowe zapalenie wątroby
- łuszczyca, bielactwo
Potrzebne badania
- Cytologia (ważna rok)
- Przebieg zabiegu
- W trakcie zabiegu, lekarz kieruje wiązkę lasera na zmienione chorobowo obszary. W tym momencie następuje usunięcie chorych tkanek oraz naskórka otaczającego miejsce powstania brodawki. Zabieg nie powoduje krwawienia.
Szczegóły zabiegu
Przebieg zabiegu
W trakcie zabiegu, lekarz kieruje wiązkę lasera na zmienione chorobowo obszary. W tym momencie następuje usunięcie chorych tkanek oraz naskórka otaczającego miejsce powstania brodawki. Zabieg nie powoduje krwawienia.
Czas trwania
Znieczulenie
Znieczulenie miejscowe
Istotne wskazówki
Rekonwalescencja
Po zabiegu w miejscach usuniętych kłykcin pozostają małe strupki, które znikają w okresie 7 do 14 dni. Należy zachowywać zwykłą i właściwą higienę miejsc poddanych zabiegowi oraz unikać kontaktów seksualnych w tym okresie.
Konieczność powtórzenia zabiegu
W blisko 90 % przypadków jeden zabieg umożliwia uzyskanie w pełni satysfakcjonujących efektów. Należy jednak brać pod uwagę że kłykciny kończyste są to zmiany wirusowe, które mogą powracać i wymagać ponownych zabiegów.Efekty po zabiegu
Użycie lasera umożliwia usunięcie niechcianych brodawek. W trakcie zbiegu zniszczeniu ulega zarówno sama brodawka jak i miejsce w którym powstała. Po wygojeniu nie powstają praktycznie żadne blizny.