BIOPSJA – konieczne badanie, optymalna terapia

Jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta zawsze trzeba dążyć do pewnej diagnozy i jak najlepszej formy pomocy. Właśnie z myślą o tym stosowana jest biopsja, którą wykonuje się w każdym miejscu skóry, ale też z paznokcia i błony śluzowej narządów płciowych i jamy ustnej.

Pobrany fragment skóry poddawany jest badaniu mikroskopowemu celem wyjaśnienia zachodzących zmian skórnych oraz znalezienia najbardziej optymalnej formy terapii. Jest to procedura, którą stosuje się także kontrolnie podczas leczenia.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze zmianami skórnymi prosimy o kontakt ze Specjalistami z Formmed Es.

dermatolog-Formmedes
www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania

   1. wszelkie wątpliwości diagnostyczne nie dające się wyjaśnić metodami nieinwazyjnymi
   2. konieczność uzyskania pewności rozpoznania choroby
   3. konieczność rozróżnienia łagodnych i złośliwych zmian skóry
   4. diagnozowanie nowotworów skóry
   5. dermatozy
   6. diagnostyka panniculitis

Szczegóły zabiegu - biopsja

Przebieg zabiegu

Zabieg jest małoinwazyjny, po pobraniu wycinka zazwyczaj zakłada się jeden szew lub plastroszwy.

Czas trwania

10 minut

Znieczulenie

Miejscowe

Istotne wskazówki

Następstwa

Zabieg pozwala wykluczyć/potwierdzić z niemalże całkowitą pewnością pochodzenie zmian skórnych. Jest to ostatni etap diagnostyki, po którym powinna nastąpić właściwa, dostosowana do określonej przyczyny terapia.

Nasi lekarze - biopsja skóry Warszawa

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.