BIOPSJA – konieczne badanie, optymalna terapia

Jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta zawsze trzeba dążyć do pewnej diagnozy i jak najlepszej formy pomocy. Właśnie z myślą o tym stosowana jest biopsja, którą wykonuje się w każdym miejscu skóry, ale też z paznokcia i błony śluzowej narządów płciowych i jamy ustnej.

Pobrany fragment skóry poddawany jest badaniu mikroskopowemu celem wyjaśnienia zachodzących zmian skórnych oraz znalezienia najbardziej optymalnej formy terapii. Jest to procedura, którą stosuje się także kontrolnie podczas leczenia.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze zmianami skórnymi prosimy o kontakt ze Specjalistami z Formmed Es.

dermatolog-Formmedes
www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania

   1. wszelkie wątpliwości diagnostyczne nie dające się wyjaśnić metodami nieinwazyjnymi
   2. konieczność uzyskania pewności rozpoznania choroby
   3. konieczność rozróżnienia łagodnych i złośliwych zmian skóry
   4. diagnozowanie nowotworów skóry
   5. dermatozy
   6. diagnostyka panniculitis

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Zabieg jest małoinwazyjny, po pobraniu wycinka zazwyczaj zakłada się jeden szew lub plastroszwy.

Czas trwania

10 minut

Znieczulenie

Miejscowe

Istotne wskazówki

Następstwa

Zabieg pozwala wykluczyć/potwierdzić z niemalże całkowitą pewnością pochodzenie zmian skórnych. Jest to ostatni etap diagnostyki, po którym powinna nastąpić właściwa, dostosowana do określonej przyczyny terapia.

Nasi lekarze dermatolodzy

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.