ELEKTROKOAGULACJA ZMIAN SKÓRNYCH – gładka i zdrowa skóra!
Niektórych rzeczy trzeba pozbywać się za pomocą zdecydowanych metod. W przypadku uciążliwych zmian skórnych takich jak brodawki czy kaszaki, idealnym zabiegiem jest elektrokoagulacja, która usuwa je za pomocą prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości.
Dzięki elektrokoagulacji zmian skórnych następuje natychmiastowe usunięcie niepożądanych zmian. Zalecana jest ona w przypadkach, gdy wykryte zmiany mają predyspozycje do odnawiania się. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem dermatologiem, w trakcie której oceniane jest czy zmiany skórne kwalifikują się do zabiegu elektrokoagulacji, czy też do innego sposobu leczenia. W jej trakcie lekarz informuje również o przebiegu zabiegu, jakie są efekty zabiegu oraz o postępowaniu po zabiegu elektrokoagulacji.
W Formmed Es dysponujemy najwyższej klasy narzędziami umożliwiającymi przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami oraz kontakt z naszymi Specjalistami.
www.znanylekarz.pl
www.znanylekarz.pl
www.znanylekarz.pl
3 kroki do piękna i zdrowia
Ważny początek
Wskazania – Elektrokoagulacja zmian skórnych
- brodawki wirusowe, czyli kurzajki
- torbiele łojowe, czyli kaszaki
- brodawki płaskie i łojotokowe
- prosaki i włókniaki
- mięczaki zakaźne
- przerosłe gruczoły łojowe i potowe
- kępki żółte
- naczyniaki gwiaździste
- rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy, ciele i nogach
Przeciwwskazania
- wszczepiony rozrusznik serca
- uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
- zaburzenia krzepnięcia
- zaburzenia krążenia
- Opryszczka w miejscu zabiegu
- Choroby skóry
- ciąża
- złego stanu ogólnego pacjenta
- cukrzyca (trudności w gojeniu)
- Świeża opalenizna czy iniekcje w miejscu zabiegowym do 3 tygodni przed zabiegiem
Szczegóły zabiegu
Przebieg zabiegu – Elektrokoagulacja zmian skórnych
Podczas zabiegu elektrokoagulacji do miejsca objętego zmianą przyłożona zostaje elektroda czynna, a w innym miejscu ciała pacjenta elektroda bierna. Dzięki temu powstaje łuk elektryczny, który doprowadza do zniszczenia zmiany. Przy temperaturze około 200 stopni następuje termiczne uszkodzenie białek w tkance – koagulacja oraz zamknięcie przeciętych naczynek krwionośnych skóry i tkanki podskórnej. W ten sposób przy usuwaniu zmian minimalizowana jest możliwość krwawienia.
Czas trwania
Czas trwania zabiegu elektrokoagulacji jest zależny od liczby i wielkości zmian – wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut.
Znieczulenie
Część małych zmian usuwanych jest w sposób bezbolesny. Pacjent odczuwa wtedy niewielkie pieczenie występujące w trakcie wykonywania zabiegu. Przy nieco większych zmianach, elektrokoagulacja zmian skórnych wykonywana jest na ogół po nałożeniu kremu znieczulającego. Gdy zmiany są większe i gdy zabiegi wykonywane są w obrębie głębszych warstw skóry, stosowane jest znieczulenie miejscowe.
Istotne wskazówki
Rekonwalescencja – Elektrokoagulacja zmian skórnych
Bezpośrednio po zabiegu elektrokoagulacji może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienie, lekkie zasinienie lub delikatny ból, które ustępują w ciągu kilku godzin. Najczęściej w miejscu koagulowanej zmiany pojawia się mały strupek, który zaniknie w ciągu kilku dni. Całkowity okres gojenia wynosi od 5 do 21 dni, w zależności od wrażliwości i szybkości gojenia skóry oraz rodzaju usuniętej zmiany.
W miejscach zabiegów należy stosować kremy i maści zgodnie z zaleceniami lekarza. Unikać słońca, stosować przez dłuższy czas kremy z wysokim filtrem UV. Nie należy stosować środków oraz kosmetyków na bazie alkoholu czy zawierających kwasy.