ELEKTROKOAGULACJA ZMIAN SKÓRNYCH – gładka i zdrowa skóra!

Niektórych rzeczy trzeba pozbywać się za pomocą zdecydowanych metod. W przypadku uciążliwych zmian skórnych takich jak brodawki czy kaszaki, idealnym zabiegiem jest elektrokoagulacja, która usuwa je za pomocą prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości.

Dzięki elektrokoagulacji zmian skórnych następuje natychmiastowe usunięcie niepożądanych zmian. Zalecana jest ona w przypadkach, gdy wykryte zmiany mają predyspozycje do odnawiania się. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem dermatologiem, w trakcie której oceniane jest czy zmiany skórne kwalifikują się do zabiegu elektrokoagulacji, czy też do innego sposobu leczenia. W jej trakcie lekarz informuje również o przebiegu zabiegu, jakie są efekty zabiegu oraz o postępowaniu po zabiegu elektrokoagulacji.

W Formmed Es dysponujemy najwyższej klasy narzędziami umożliwiającymi przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami oraz kontakt z naszymi Specjalistami.

implanty zębów
www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania – Elektrokoagulacja zmian skórnych

   1. brodawki wirusowe, czyli kurzajki
   2. torbiele łojowe, czyli kaszaki
   3. brodawki płaskie i łojotokowe
   4. prosaki i włókniaki
   5. mięczaki zakaźne
   6. przerosłe gruczoły łojowe i potowe
   7. kępki żółte
   8. naczyniaki gwiaździste
   9. rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy, ciele i nogach

Przeciwwskazania

   1. wszczepiony rozrusznik serca
   2. uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
   3. zaburzenia krzepnięcia
   4. zaburzenia krążenia
   5. Opryszczka w miejscu zabiegu
   6. Choroby skóry
   7. ciąża
   8. złego stanu ogólnego pacjenta
   9. cukrzyca (trudności w gojeniu)
   10. Świeża opalenizna czy iniekcje w miejscu zabiegowym do 3 tygodni przed zabiegiem

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu – Elektrokoagulacja zmian skórnych

Podczas zabiegu elektrokoagulacji do miejsca objętego zmianą przyłożona zostaje elektroda czynna, a w innym miejscu ciała pacjenta elektroda bierna. Dzięki temu powstaje łuk elektryczny, który doprowadza do zniszczenia zmiany. Przy temperaturze około 200 stopni następuje termiczne uszkodzenie białek w tkance – koagulacja oraz  zamknięcie przeciętych naczynek krwionośnych skóry i tkanki podskórnej. W ten sposób przy usuwaniu zmian minimalizowana jest możliwość krwawienia.

Czas trwania

Czas trwania zabiegu elektrokoagulacji jest zależny od liczby i wielkości zmian – wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut.

Znieczulenie

Część małych zmian usuwanych jest w sposób bezbolesny. Pacjent odczuwa wtedy niewielkie pieczenie występujące w trakcie wykonywania zabiegu. Przy nieco większych zmianach, elektrokoagulacja zmian skórnych wykonywana jest na ogół po nałożeniu kremu znieczulającego.  Gdy zmiany są większe i gdy zabiegi wykonywane są w obrębie głębszych warstw skóry, stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja – Elektrokoagulacja zmian skórnych

Bezpośrednio po zabiegu elektrokoagulacji może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienie, lekkie zasinienie lub delikatny ból, które ustępują w ciągu kilku godzin. Najczęściej w miejscu koagulowanej zmiany pojawia się mały strupek, który zaniknie w ciągu kilku dni. Całkowity okres gojenia wynosi od 5 do 21 dni, w zależności od wrażliwości i szybkości gojenia skóry oraz rodzaju usuniętej zmiany.

W miejscach zabiegów należy stosować kremy i maści zgodnie z zaleceniami lekarza. Unikać słońca, stosować przez dłuższy czas kremy z wysokim filtrem UV. Nie należy stosować środków oraz kosmetyków na bazie alkoholu czy zawierających kwasy.

Lekarze wykonujący zabiegi

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.