PIASKOWANIE ZĘBÓW – bez osadu, z pięknymi zębami!

W stomatologii, jak w życiu – ważne, żeby mieć wybór. Dlatego pacjentom Formmed Es proponujemy różne sposoby dbania o piękny i zdrowy uśmiech.

Jednym z nich jest piaskowanie, podczas którego osady i przebarwienia usuwane są za pomocą tzw. piaskarki. Zabieg ten zalecamy stosować jako uzupełnienie po zabiegu skalingu.

www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania – piaskowanie zębów

   1. osad (nie kamień!) i przebarwienia z kawy, herbaty, papierosów

   2. posiadanie tzw. stłoczonych zębów

   3. przed zabiegiem wybielania zębów

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu – piaskowanie zębów

Podczas zabiegu piaskarka (specjalne narzędzie stomatologiczne) pod wysokim ciśnieniem kieruje mieszankę piasku dentystycznego i wody na zęby oczyszczając je. Następnie wszystkie czyszczone powierzchnie są polerowane, co ma za zadanie utrudnić osadzanie się nowego kamienia.

Znieczulenie

Zabieg jest bezbolesny.
Uwaga: w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych lub w przypadku stanu zapalnego tkanek otaczających ząb podczas zabiegu może pojawić się ból – wtedy stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Istotne wskazówki

Konieczność powtórzenia zabiegu – piaskowanie zębów

Zabieg należy wykonywać regularnie, zwykle dwa razy do roku. Po zabiegu skalingu i piaskowania warto zadbać także o wzmocnienie zębów wykonując zabieg fluoryzacji.

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.