Zaznacz stronę
stomatolog leczenie próchnicy

STOMATOLOG
– podaruje zdrowy uśmiech  !

Stomatologia zachowawcza – to profilaktyka i leczenie próchnicy. Przyczyną powstawania próchnicy może być: zaniedbanie higieny osobistej, działalność szkodliwych bakterii oraz niewłaściwa dieta. Nieleczona próchnica może doprowadzić nawet do utraty zębów. Często zdarza się, że proces próchnicowy jest na tyle zaawansowany, że same zabiegi stomatologii zachowawczej już nie wystarczają. Dlatego też dzięki współczesnej endodoncji – nasi lekarze ratują zęby wszelkimi dostępnymi metodami, nie dopuszczając w ten sposób do ich utraty.

Leczenie może dotyczyć też przebarwień oraz uszkodzeń zębów powstałych na skutek urazów. Stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie zabiegi jak: leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe).

Stosujemy najlepsze materiały (np. implanty) oraz nowoczesne narzędzia do stomatologii i protetyki.

Stomatologia zachowawcza obejmuje zabiegi z zakresu:

  • Stomatologii dla dzieci i dorosłych
  • Pedodoncji
  • Endodoncji
  • Profilaktyki
  • Chirurgii stomatologicznej

 

Lekarze wykonujący zabiegi stomatologii zachowawczej

lek. dent. Sara Jasen

stomatolog, stomatolog dziecięcy


s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.