Laserowe leczenie nietrzymania moczu Monalisa – pewność siebie zatrzymana na dłużej!
Laserowe leczenie nietrzymania moczu – zabieg. Intymna sfera zdrowia kobiety wymaga wyjątkowej delikatności. Często bowiem dolegliwościom towarzyszy poczucie wstydu i skrępowania, które znacząco wpływa na codzienne funkcjonowanie kobiety.
W Formmed Es pamiętamy o tym szczególnie, dlatego w przypadku dolegliwości, jaką jest mimowolne nietrzymanie moczu, stosujemy najnowocześniejszą i najmniej inwazyjną metodę wykorzystującą laser MonaLisa Touch. Pozwala ona zahamować objawy towarzyszące NTM, tj. niekontrolowane wydalanie moczu pojawiające się przy codziennych czynnościach (takich jak dźwiganie, schylanie się, kichanie, śmianie się, a nawet kasłanie), jak również uczucie parcia na pęcherz. Z czasem w skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, że nawet w spoczynku pacjentka może tracić kontrolę nad utrzymaniem moczu. Dzięki laserowi MonaLisa Touch pacjentki szybko odzyskują zadowolenie i pewność siebie. Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu polecamy paniom, u których dolegliwości pojawiły się po porodzie, jak i tym w okresie menopauzalnym. Jest to zabieg nieinwazyjny, praktycznie bezbolesny przy prawie zerowym ryzyku powikłań.
Poniżej prezentujemy garść najważniejszych informacji.
www.znanylekarz.pl
3 kroki do piękna i zdrowia - laserowe leczenie nietrzymania moczu Warszawa
Ważny początek
Wskazania – nietrzymanie moczu zabieg
Wskazaniem do zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu jest:
- mimowolne oddawanie moczu występujące po porodzie
- mimowolne oddawanie moczu występujące w trakcie menopauzy
Przeciwwskazania
- aktywny stan zapalny w obrębie układu moczowo-płciowego
- aktywne zmiany nowotworowe, lub leczenie nowotworowe 5 lat wstecz
- zmiany anatomiczne pochwy
- ciąża
- miesiączka
- uszkodzona skóra w okolicach intymnych
Potrzebne badania
- cytologia (ważna rok)
Szczegóły zabiegu
Przebieg zabiegu – laserowe leczenie nietrzymania moczu
Laserowe leczenie nietrzymania moczu wykonywane jest przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Promieniowanie lasera skierowane na tkanki poddawane zabiegowi powoduje ich obkurczenie oraz namnożenie włókien kolagenowych, które z kolei odpowiadają za sprężystość ścian pochwy. Pobudzona zostaje również aktywność śluzówki. Ściany pochwy i ujście cewki moczowej zostają wzmocnione. Tkanki stają się bardziej elastyczne, a pochwa – bardziej ciasna. Kąt nachylenia cewki moczowej zostaje zmniejszony (nieprawidłowy kąt nachylenia pojawia się wskutek zmniejszenia sprężystości mięśni dnia miednicy oraz górnej ściany pochwy), przez co cewka ponownie działa prawidłowo.
Czas trwania
czas zabiegu laserowego nietrzymania moczu wraz z konsultacją trwa 40min
Znieczulenie
Ustalane indywidualnie z lekarzem.
Istotne wskazówki
Rekonwalescencja – nietrzymanie moczu zabieg
Po zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu Pacjentka od razu powraca do normalnego funkcjonowania, dlatego nie jest konieczne zrezygnowanie z codziennych czynności. Należy unikać kontaktów seksualnych przez tydzień po zabiegu.
Konieczność powtórzenia zabiegu
W większości przypadków wystarcza jeden zabieg. W zależności od osobistych predyspozycji, czasami zabieg należy powtórzyć po około miesiącu.
Efekty po zabiegu
Efekt zabiegu – laserowe leczenie nietrzymania moczu jest długotrwałe. Dla jego wzmocnienia należy jednak regularnie badać poziom hormonów oraz wzmacniać mięśnie Kegla. Dolegliwości mogą pojawić się po kolejnym porodzie.