Zaznacz stronę
laserowe leczenie nietrzymania moczu MonaLisa Touch

LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU Monalisa
– pewność siebie zatrzymana na dłużej!

Laserowe leczenie nietrzymania moczu. Intymna sfera zdrowia kobiety wymaga wyjątkowej delikatności. Często bowiem dolegliwościom towarzyszy poczucie wstydu i skrępowania, które znacząco wpływa na codzienne funkcjonowanie kobiety.

W Formmed Es pamiętamy o tym szczególnie, dlatego w przypadku dolegliwości, jaką jest mimowolne nietrzymanie moczu, stosujemy najnowocześniejszą i najmniej inwazyjną metodę wykorzystującą laser MonaLisa Touch. Pozwala ona zahamować objawy towarzyszące NTM, tj. niekontrolowane wydalanie moczu pojawiające się przy codziennych czynnościach (takich jak dźwiganie, schylanie się, kichanie, śmianie się, a nawet kasłanie), jak również uczucie parcia na pęcherz. Z czasem w skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, że nawet w spoczynku pacjentka może tracić kontrolę nad utrzymaniem moczu. Dzięki laserowi MonaLisa Touch pacjentki szybko odzyskują zadowolenie i pewność siebie. Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu polecamy paniom, u których dolegliwości pojawiły się po porodzie, jak i tym w okresie menopauzalnym. Jest to zabieg nieinwazyjny, praktycznie bezbolesny przy prawie zerowym ryzyku powikłań.

Poniżej prezentujemy garść najważniejszych informacji.

Dowiedz się więcej o laserze:

Laser MonaLisa Touch
l

Ważny początek

Wskazania - laserowe leczenie nietrzymania moczu

Wskazaniem do zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu jest:

  • mimowolne oddawanie moczu występujące po porodzie
  • mimowolne oddawanie moczu występujące w trakcie menopauzy

Przeciwwskazania

  • aktywny stan zapalny w obrębie układu moczowo-płciowego
  • aktywne zmiany nowotworowe, lub leczenie nowotworowe 5 lat wstecz
  • zmiany anatomiczne pochwy
  • ciąża
  • miesiączka
  • uszkodzona skóra w okolicach intymnych

Potrzebne badania

  • cytologia (ważna rok)

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu - laserowe leczenie nietrzymania moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu wykonywane jest przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Promieniowanie lasera skierowane na tkanki poddawane zabiegowi powoduje ich obkurczenie oraz namnożenie włókien kolagenowych, które z kolei odpowiadają za sprężystość ścian pochwy. Pobudzona zostaje również aktywność śluzówki. Ściany pochwy i ujście cewki moczowej zostają wzmocnione. Tkanki stają się bardziej elastyczne, a pochwa – bardziej ciasna. Kąt nachylenia cewki moczowej zostaje zmniejszony (nieprawidłowy kąt nachylenia pojawia się wskutek zmniejszenia sprężystości mięśni dnia miednicy oraz górnej ściany pochwy), przez co cewka ponownie działa prawidłowo.

Czas trwania

czas zabiegu laserowego nietrzymania moczu wraz z konsultacją trwa 40min

Znieczulenie

Ustalane indywidualnie z lekarzem.

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Po zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu Pacjentka od razu powraca do normalnego funkcjonowania, dlatego nie jest konieczne zrezygnowanie z codziennych czynności. Należy unikać kontaktów seksualnych przez tydzień po zabiegu.

Konieczność powtórzenia zabiegu

W większości przypadków wystarcza jeden zabieg. W zależności od osobistych predyspozycji, czasami zabieg należy powtórzyć po około miesiącu.

Efekty po zabiegu

Efekt zabiegu – laserowe leczenie nietrzymania moczu jest długotrwałe. Dla jego wzmocnienia należy jednak regularnie badać poziom hormonów oraz wzmacniać mięśnie Kegla. Dolegliwości mogą pojawić się po kolejnym porodzie.

Lekarze wykonujący zabiegi - laserowe leczenie nietrzymania moczu Warszawa

lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska

specjalista położnictwa i ginekologii, dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej i Anti Aging

lek. med. Katarzyna Wójtowicz

specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.