IMPLANTY ZĘBÓW – i nic nie jest stracone!

implanty zębów

Implanty zębów. Jeszcze do niedawna nikt nie wyobrażał sobie, że będzie można uzupełnić brakujący ząb łącznie z jego korzeniem. Dzięki implantom – najnowocześniejszej i najbardziej naturalnej metodzie uzupełniania utraconych zębów – stało się to rzeczywistością.

W Formmed ES wykonujemy zabiegi z zakresu implantologii stomatologicznej, chirurgii przedprotetycznej (augmentacje kostne), wszczepiania mini implantów i śrub ortodontycznych. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem z pacjentem i dostosowaniem odpowiednich rozwiązań do jego oczekiwań.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, które przybliżą Państwu nie tylko stosowane przez nas metody, ale również etapy leczenia – implanty zębów.

Implanty zębów – Metoda stosowana w Formmed Es

W leczeniu implantologicznym stosujemy w naszej Klinice metodę Osstem Implant. Czym ona jest i jakie są jej zalety:

   1. to metoda stosowana od 20 lat , która pomogła już milionom pacjentów na całym świecie
   2. to metoda oferująca nie tylko integrację implantu z kością, ale również korzyści estetyczne i długofalowe bezproblemowe użytkowanie,
   3. to system implantologiczny, który posiada możliwość wszczepiania implantów poniżej poziomu kości wyrostka zębodołowego, a także w pełni szczelne połączenie pomiędzy implantem a pracą protetyczną,
   4. to unikalne rozwiązanie gwarantujące możliwość dopasowania kształtu i typu implantu do różnej gęstości kości,
   5.  to nowoczesny, stosowany na całym świecie system, który na wielu rynkach jest bezkonkurencyjnym liderem,
   6. to również rozwiązanie protetyczne: system gwarantuje estetyczne wykonanie korony,
   7. to estetyczne możliwości, które zapewniają skuteczność i powodzenie zabiegów towarzyszących,
   8. implanty Osstem są średnio 2-3 razy szybciej zaopatrzone w odbudowy protetyczne.
www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania – implanty zębów

   1. brak jednego zęba lub braki różnej rozległości
   2. stworzenie filarów pod most lub koronę
   3. brak zębów stałych
   4. nietolerancja na tradycyjne protezy
   5. bezzębie

Szczegóły zabiegu

Etapy zabiegu – implanty zębów

Podczas wizyty konsultacyjnej, która ma miejsce przed zabiegiem, określane są możliwości wszczepu implantu na podstawie wykonanego zdjęcia pantomograficznego. Zdjęcie pozwala ocenić możliwości kostne u pacjenta i zaplanować wszelkie etapy leczenia. Kolejna wizyta to czas wszczepienia implantu. W kości naturalnej pacjenta zostaje w niewielkim stopniu nawiercona, a następnie zostaje w nią wszczepiony tytanowy sztuczny korzeń zębowy. Po całkowitym wygojeniu chirurg odsłania implant, aby przygotować go do uzupełnienia protetycznego. Na podstawie takiego korzenia zostaje odbudowany brakujący ząb. Wtedy następuje też część pracy protetycznej: odbudowa zęba, dobór łącznika korona-implant, oraz praca nad warstwą kolorystyczną zęba.
 
Pacjentom oferujemy dwie opcje:
   1. w miejscu brakującego zęba wszczepiamy implant,
   2. dokonujemy kilku wszczepów, które są podstawą dla mostu lub protezy stałej.

Czas trwania

Uzależniony jest od rodzaju i wielkości ubytku

Znieczulenie

Zabieg jest bezbolesny

Istotne wskazówki

Czas leczenia – implanty zębów

Czas całkowitego gojenia się wynosi od 2 do 6 miesięcy.

Efekty po zabiegu

Możemy je podzielić na dwa rodzaje. Do zdrowotnych zaliczamy: brak próchnicy, prawidłowy zgryz, poprawa obrysu twarzy i wymowy, zachowanie pełnego uzębienia, naturalny uśmiech. Do psychologicznych zaś wzrost samooceny, komfort psychiczny, większy optymizm.

Lekarze wykonujący zabiegi - implanty zębów

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.