Zaznacz stronę
Icon Warszawa - leczenie próchnicy bez borowania

ICON – Leczenie próchnicy

bez borowania !

Icon ? Koniec ze strachem przed wizytą u stomatologa. Dzięki nowej metodzie leczenie wczesnej fazy próchnicy odbywa się bez borowania i bez naruszania zdrowej tkanki zęba. Bakterie powodujące próchnicę produkują kwasy, które rozpuszczają minerały szkliwa do tego stopnia, że w strukturze szkliwa tworzy się system porów. Taka demineralizacja osłabia twarde tkanki zęba doprowadzając do pęknięć. Pierwsze objawy próchnicy to:  białe, żółte lub brązowo – czarne plamki naruszające estetyczny wygląd zębów. Icon – pierwszy na świecie infiltrant próchnicy – wypełnia system porów stabilizując w ten sposób twarde tkanki zęba. Plamki znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne natychmiast po zabiegu podczas tylko jednej wizyty. Rezultaty międzynarodowych badań potwierdzają skuteczność infiltracji próchnicy.

l

Ważny początek

Wskazania

  • początkowa faza próchnicy
  • przebarwienia po zdjęciu zamków ortodontycznych

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Powierzchnia zęba, która nosi znamiona próchnicy na początku poddawana jest zabiegowi usunięcia zewnętrznej warstwy szkliwa, aby następnie lekarz mógł zaaplikować żel zawierający kwas solny, co spowoduje odsłonięcie porów. Kolejnym etapem jest osuszenie powierzchni zęba i nałożenie za pomocą aplikatora płynnej żywicy Icon. Preparat wypełnia zmiany próchnicowe po czym twardnieje co zapobiega dalszej penetracji zęba.

Czas trwania

czas trwania zabiegu zależny jest od ilości i wielkości zmian próchniczych (jedna zmiana trwa mniej więcej 20 minut)

Znieczulenie

leczenie próchnicy bez borowania preparatem Icon jest bezbolesne
Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

wskazane jest stosowanie białej diety przez 1 dzień po zabiegu

Konieczność powtórzenia zabiegu

efekt zabiegu widoczny jest po pierwszym zabiegu i trzeba go powtarzać, rozwój próchnicy zostaje zahamowany

 

Zdjęcia przed:

 

 

Zdjęcia po:

 

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.