Zaznacz stronę
Chirurgiczne usuwanie znamion Warszawa

CHIRURGICZNE USUWANIE ZNAMION
– usuń, zbadaj, czuj się bezpiecznie!

Usuwanie znamion barwnikowych – jeśli posiadasz niepokojące znamię, nie zastanawiaj się, udaj się do specjalisty, który je zbada i usunie.

Istnieją ludzie, dla których są one oznaką indywidualizmu. Jednak dla większości z nas są powodem do odczuwania dyskomfortu i skrępowania. Znamiona, bo o nich mowa.

W Formmed Es pomagamy pozbyć się niechcianych znamion w sposób skuteczny i całkowicie bezpieczny. W leczeniu nasi specjaliści wykorzystują przede wszystkim pewne i sprawdzone metody chirurgiczne. Jeśli po usunięciu zmiany pozostanie ślad w postaci blizny, to w dalszym etapie leczenia można zastosować dermabrazję lub zabieg laserowy. Dzięki nim kontury blizny ulegają zatarciu i stają się niemalże niewidoczne.

Pacjentów zainteresowanych zabiegiem usunięcia znamienia zapraszamy do naszej Kliniki w celu skorzystania z konsultacji ze specjalistą oraz na umówienie się na zabieg w najbardziej optymalnym terminie.

Nasi chirurdzy przeprowadzają zabiegi:

  • usuwanie znamion barwnikowych,
  • usuwanie znamion barwnikowych podejrzanych o zmianę złośliwą,
  • usuwanie znamion kąpielowych (olbrzymich),
  • usuwanie zmian skórnych oraz nowotworów z plastyką miejscową lub rekonstrukcją płatową, przeszczepem skóry.

Informacje o laserowym usuwaniu zmian skórnych znajdziesz na stronie: https://formmedes.pl/dermatologia/laserowe-usuwanie-zmian-skornych-co2/

 

 

l

Ważny początek

Potrzebne badania

Ustalane indywidualnie z lekarzem, w zalezności od rodzaju znieczulenia.

Szczegóły zabiegu

Czas trwania

Czas trwania zabiegu chirurgicznego usunięcia znamienia barwnikowego uzależniony jest od wielkości znamienia oraz jego umiejscowienia.

Znieczulenie

W zależności od umiejscowienia i wielkości zmiany jak i wieku Pacjenta, stosowane jest znieczulenie ogólne lub miejscowe

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Usunięcie szwów następuje od 5 do 7 dni po wycięciu znamion. Opatrunki należy zmieniać zgodnie z zaleceniami lekarza. Przez kilka miesięcy po zabiegu zabronione jest wystawianie operowanego miejsca na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinno się również korzystać z solarium oraz sauny.

 

Efekt zabiegu "przed i po"

Lekarze wykonujący zabieg - chirurgiczne usuwanie znamion barwnikowych

Usunięcie zmiany nowotworowej - zabieg plastyki płatowej
dr Joanna Wiśniewska-Goryń

specjalista chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, medycyna estetyczna

dr Orest Szczygielski

specjalista chirurgii dziecięcej

dr Zbigniew Surowiec

specjalista chirurgii dziecięcej

dr Barbara Offert

specjalista chirurgii, lekarz medycyny estetycznej

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.