Zaznacz stronę
Chirurgiczne usuwanie znamion Warszawa

CHIRURGICZNE USUWANIE ZNAMION
– usuń, zbadaj, czuj się bezpiecznie!

Usuwanie znamion barwnikowych – jeśli posiadasz niepokojące znamię, nie zastanawiaj się, udaj się do specjalisty, który je zbada i usunie.

Istnieją ludzie, dla których są one oznaką indywidualizmu. Jednak dla większości z nas są powodem do odczuwania dyskomfortu i skrępowania. Znamiona, bo o nich mowa.

W Formmed Es pomagamy pozbyć się niechcianych znamion w sposób skuteczny i całkowicie bezpieczny. W leczeniu nasi specjaliści wykorzystują przede wszystkim pewne i sprawdzone metody chirurgiczne. Jeśli po usunięciu zmiany pozostanie ślad w postaci blizny, to w dalszym etapie leczenia można zastosować dermabrazję lub zabieg laserowy. Dzięki nim kontury blizny ulegają zatarciu i stają się niemalże niewidoczne.

Pacjentów zainteresowanych zabiegiem usunięcia znamienia zapraszamy do naszej Kliniki w celu skorzystania z konsultacji ze specjalistą oraz na umówienie się na zabieg w najbardziej optymalnym terminie.

Nasi chirurdzy przeprowadzają zabiegi:

  • usuwanie znamion barwnikowych,
  • usuwanie znamion barwnikowych podejrzanych o zmianę złośliwą,
  • usuwanie znamion kąpielowych (olbrzymich),
  • usuwanie zmian skórnych oraz nowotworów z plastyką miejscową lub rekonstrukcją płatową, przeszczepem skóry.

Informacje o laserowym usuwaniu zmian skórnych znajdziesz na stronie: https://formmedes.pl/dermatologia/laserowe-usuwanie-zmian-skornych-co2/

 

 

l

Ważny początek

Potrzebne badania

Ustalane indywidualnie z lekarzem, w zalezności od rodzaju znieczulenia.

Szczegóły zabiegu

Czas trwania

Czas trwania zabiegu chirurgicznego usunięcia znamienia barwnikowego uzależniony jest od wielkości znamienia oraz jego umiejscowienia.

Znieczulenie

W zależności od umiejscowienia i wielkości zmiany jak i wieku Pacjenta, stosowane jest znieczulenie ogólne lub miejscowe

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

Usunięcie szwów następuje od 5 do 7 dni po wycięciu znamion. Opatrunki należy zmieniać zgodnie z zaleceniami lekarza. Przez kilka miesięcy po zabiegu zabronione jest wystawianie operowanego miejsca na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinno się również korzystać z solarium oraz sauny.

 

Lekarze wykonujący zabieg - chirurgiczne usuwanie znamion barwnikowych

dr Orest Szczygielski

specjalista chirurgii dziecięcej

dr Joanna Wiśniewska-Goryń

specjalista chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, medycyna estetyczna

dr Zbigniew Surowiec

specjalista chirurgii dziecięcej

dr Barbara Offert

specjalista chirurgii, lekarz medycyny estetycznej

dr n. med. Margareta Budner

specjalista chirurgii plastycznej, chirurgii dziecięcej, lekarz medycyny estetycznej


Zdjęcie przed:

Zdjęcie po:


s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.