DERMATOSKOPIA – większa wiedza na temat zmian skórnych.

Zmiany skórne są dla wielu z nas nie tylko niepokojące, ale również są przyczyną wielu kompleksów. Zanim staną się źródłem prawdziwych rozterek warto poznać prawdziwe powody ich powstania. Właśnie w tym celu zostało stworzone badanie dermatoskopii dostępne również w Formmed Es.

Jest to jedna z najbardziej dokładnych metod monitorowania zmian skórnych. Ponadto pozwala również ocenić ryzyko takich zmian oraz kwalifikację do ich usunięcia. Dzięki niej pacjenci unikają biopsji, a nasi Specjaliści wiedzą jaką formę terapii zastosować, aby pacjent czuł się bezpiecznie. Prosimy o zapoznanie się z zestawem najważniejszych informacji.

liposukcja-Formmedes
www.znanylekarz.pl
Pani doktor godna polecenia. Miła, empatyczna, a przede wszystkim skuteczna. Wspaniały specjalista dokładnie zbada, wszystko wytłumaczy o przebiegu leczenia, i przede wszystkim wysłucha, odpowie na wszystkie pytania. Sprzęt na wysokim poziomie. Pani pielęgniarka to dusza nie człowiek, Panie w rejestracji przemile i pomocne. Ogólnie więcej bym sobie życzyła i takich specjalistów i takich klinik w Sochaczewie, których niestety brak, gdzie tak jest przyjmowany pacjent i nie ma reguły czy na NFZ czy prywatnie tam nikt nie zerka na zegarek kiedy pacjent wyjdzie.
Pacjentka - Jola
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
5 grudnia 2022
www.znanylekarz.pl
Zawsze skuteczna diagnoza i leczenie. Usunięcie kurzajek załatwione przy pierwszej wizycie. Polecam wszystkim
Pacjentka - AB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022
www.znanylekarz.pl
Jestem pacjentem od kilku lat. Pani doktor wykryła u mnie zmiany skórne grożące poważną chorobą. Dzięki niej jestem zdrowy i co roku odwiedzam jej gabinet. w badaniu zawsze jest dociekliwa i wyjaśnia wszelkie swoje spostrzeżenia. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju co do dalszego leczenia.
Pacjent - MarekB
dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik
21 listopada 2022

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania

   1. znamiona w złej lokalizacji, np. narażone na podrażnienia lub promienie słoneczne
   2. znamiona asymetryczne
   3. ciemne zabarwienie skóry
   4. znamiona u osób o jasnej karnacji
   5. predyspozycje genetyczne – jeśli wystąpił przypadek czerniaka w rodzinie

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Ocena zmian skórnych poprzez dermatoskop pozwala na powiększenie powierzchni skóry nawet 15 razy. W połączeniu ze specjalnym oświetleniem, umożliwia to dokładną diagnostykę. Przed badaniem na skórę nanosi się żel likwidujący refleksy świetlne. Ocena zmian skórnych przeprowadzana jest poprzez  przyłożenie aparatu do skóry, w miejscu zmiany. Dzięki temu można obejrzeć nie tylko powierzchnię skóry, ale też głębsze struktury skórne. Umożliwia to ocenę asymetrii zmian skórnych, ich barwy, ale również to, czego gołym okiem nie da się zauważyć.

Czas trwania

Pół godziny

Znieczulenie

Nie wymaga znieczulenia.

Istotne wskazówki

Konieczność powtórzenia zabiegu

Wskazane jest powtórzenie zabiegu w odpowiednich odstępach czasowych celem porównania i śledzenia zmian w obszarze znamienia.

Nasi lekarze dermatolodzy

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.