Zaznacz stronę
dermatoskopia

DERMATOSKOPIA
– większa wiedza na temat zmian skórnych.

Zmiany skórne są dla wielu z nas nie tylko niepokojące, ale również są przyczyną wielu kompleksów. Zanim staną się źródłem prawdziwych rozterek warto poznać prawdziwe powody ich powstania. Właśnie w tym celu zostało stworzone badanie dermatoskopii dostępne również w Formmed Es.

Jest to jedna z najbardziej dokładnych metod monitorowania zmian skórnych. Ponadto pozwala również ocenić ryzyko takich zmian oraz kwalifikację do ich usunięcia. Dzięki niej pacjenci unikają biopsji, a nasi Specjaliści wiedzą jaką formę terapii zastosować, aby pacjent czuł się bezpiecznie. Prosimy o zapoznanie się z zestawem najważniejszych informacji.

l

Ważny początek

Wskazania

  • znamiona w złej lokalizacji, np. narażone na podrażnienia lub promienie słoneczne
  • znamiona asymetryczne
  • ciemne zabarwienie skóry
  • znamiona u osób o jasnej karnacji
  • predyspozycje genetyczne – jeśli wystąpił przypadek czerniaka w rodzinie

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Ocena zmian skórnych poprzez dermatoskop pozwala na powiększenie powierzchni skóry nawet 15 razy. W połączeniu ze specjalnym oświetleniem, umożliwia to dokładną diagnostykę. Przed badaniem na skórę nanosi się żel likwidujący refleksy świetlne. Ocena zmian skórnych przeprowadzana jest poprzez  przyłożenie aparatu do skóry, w miejscu zmiany. Dzięki temu można obejrzeć nie tylko powierzchnię skóry, ale też głębsze struktury skórne. Umożliwia to ocenę asymetrii zmian skórnych, ich barwy, ale również to, czego gołym okiem nie da się zauważyć.

Czas trwania

Pół godziny

Znieczulenie

Nie wymaga znieczulenia.

Z

Istotne wskazówki

Konieczność powtórzenia zabiegu

Wskazane jest powtórzenie zabiegu w odpowiednich odstępach czasowych celem porównania i śledzenia zmian w obszarze znamienia.

Lekarze wykonujący badania dermatoskopem

dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik

specjalista dermatologii, patomorfologii, lekarz medycyny estetycznej

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.