COSMELAN – pożegnanie z przebarwieniami!

Cosmelan  to obecnie jeden z najskuteczniejszych preparatów o silnym działaniu depigmentacyjnym. Stanowi połączenie peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków zawierających inhibitory procesu melanogenezy (tworzenia barwnika w skórze) stworzonych specjalnie do tego celu. Jest bardzo skuteczną terapią usuwającą plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego jednocześnie przywracając równowagę skórze tłustej i mieszanej.

3 kroki do piękna i zdrowia

Ważny początek

Wskazania

   1. przebarwienia różnego rodzaju m.in.o podłożu hormonalnym (melasma)

   2. przebarwienia po peelingu

   3. rozszerzone pory

   4. przebarwienia pozapalne

   5. uzupełnienie terapii laserowej

   6. plamy soczewicowate (posłoneczne)

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu pacjent zostaje poinformowany o zasadach działania i o dwóch etapach zabiegu. Pierwszy etap wykonywany jest w gabinecie medycyny estetycznej, podczas którego skóra zostaje oczyszczona i odtłuszczona. Następnie zostaje nałożona maska Cosmelan, która ma na celu wyeliminować przebarwienia. Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i po wyznaczonym przez lekarza czasie zmywa ją pod bieżącą wodą. Drugi etap kuracji to stosowanie kremu podtrzymującego przez trzy miesiące od dnia wykonania zabiegu, według zaleceń lekarza.

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

W trakcie 3 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych skóra może być zaczerwieniona. Jest to normalna reakcja organizmu. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.Terapia nie może zostać przerwana przez pacjenta. Jeśli to nastąpi przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających.

Nasi chirurdzy

UMÓW WIZYTĘ

   Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.