Zaznacz stronę
cosmelan

COSMELAN
– pożegnanie z przebarwieniami!

Cosmelan  to obecnie jeden z najskuteczniejszych preparatów o silnym działaniu depigmentacyjnym. Stanowi połączenie peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków zawierających inhibitory procesu melanogenezy (tworzenia barwnika w skórze) stworzonych specjalnie do tego celu. Jest bardzo skuteczną terapią usuwającą plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego jednocześnie przywracając równowagę skórze tłustej i mieszanej.

l

Ważny początek

Wskazania

  • przebarwienia różnego rodzaju m.in.o podłożu hormonalnym (melasma)
  • przebarwienia po peelingu
  • rozszerzone pory
  • przebarwienia pozapalne
  • uzupełnienie terapii laserowej
  • plamy soczewicowate (posłoneczne)

Szczegóły zabiegu

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu pacjent zostaje poinformowany o zasadach działania i o dwóch etapach zabiegu. Pierwszy etap wykonywany jest w gabinecie medycyny estetycznej, podczas którego skóra zostaje oczyszczona i odtłuszczona. Następnie zostaje nałożona maska Cosmelan, która ma na celu wyeliminować przebarwienia. Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i po wyznaczonym przez lekarza czasie zmywa ją pod bieżącą wodą. Drugi etap kuracji to stosowanie kremu podtrzymującego przez trzy miesiące od dnia wykonania zabiegu, według zaleceń lekarza.

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

W trakcie 3 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych skóra może być zaczerwieniona. Jest to normalna reakcja organizmu. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.Terapia nie może zostać przerwana przez pacjenta. Jeśli to nastąpi przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających.

Lekarze wykonujący zabiegi z użyciem peelengów medycznych

dr n. med. Agnieszka Zegadło-Mylik

specjalista dermatologii, patomorfologii, lekarz medycyny estetycznej

s
UMÓW WIZYTĘ

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Przychodnia i Szpital FORMMED kontaktowała się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail w sprawach dotyczących działalności leczniczej i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.